10 دلیل که ویندوز 8، سِوِن را نابود می کند

احتمالا ویندوز 8 مایکروسافت تا سال آینده در دسترس نخواهد بود. اما بر مبنای آن چه که تا کنون از این ویندوز می دانیم؛ این سیستم عامل می تواند خیلی بهتر از ویندوز 7 باشد

 

شاید هیچ شرکتی پر نفوذ تر از مایکروسافت در حوزه سیستم های عامل دسکتاپ پیدا نشود. این غول نرم افزاری، سراسر بازار سیستم عامل را در جهان به دست گرفته و ثابت کرده که قادر است هر نسخه ویندوز را با تغییرات زیادی نسبت به نسخه های قبلی اش ارائه دهد. هیچ چیز هم که نباشد، مایکروسافت فضای بازار سیستم های عامل را به خوبی می شناسد و می داند که باید برای موفقیت در این بازار چه کاری انجام دهد.

 

ویندوز 7 مایکرسافت مسلما یکی از مهم ترین نسخه های ویندوز در تاریخ زندگی این سیستم عامل بود. بعد از ارائه ویندوز ویستا، بازار مخالف مایکروسافت شروع به رشد کرد و بسیاری از فروشندگان، به قوانینی برای داون گرید کردن کامپیوتر به ویندوز XP تن دادند. مشتریان هم به اندازه ای که مایکروسافت انتظار داشت، از ویستا استقبال نکردند. به علاوه شرکت ها اصلا ویندوز ویستا را به حساب نمی آوردند. خب همه ی این ها بد است.

 

با ویندوز 7، مایکروسافت توانست ویستا را به خوبی تعمیر کند. در واقع این نسخه همان سیستم عاملی است که ویستا باید می بود. و حالا مایکروسافت هم تایید کرده که ویندوز 7 سریع ترین فروش را در تاریخ ویندوز داشته است. این واضح است که مصرف کنندگان هم از ویندوزی که هم اکنون استفاده می کنند؛ حداقل بیشتر از ایکس پی راضی هستند.

 

با این حال که ویندوز 8 فقط در گوشه صحنه، ایستاده است؛ شایعات مایکروسافتی حول محور این سیستم عامل و امکانات آن، می چرخند. اگر چه فعلا اطلاعات کمی از این سیستم عامل در دسترس است؛ اما یک چیز را به طور قطع می توان گفت: این که 8 از 7 بهتر خواهد بود. اما چرا؟

 

1. ویندوز 8، برمبنای یک سیستم عامل خوب، بهبود می یابد:  
ویندوز 8 یک آپدیت بزرگ به شمار نمی رود. در عوض، این سیستم عامل نسخه ای بهبود یافته از ویندوز 7 خواهد بود. همانطور که اشاره شد، ویندوز 7 در میان مصرف کنندگان و شرکت های مشتری، به موفقیت رسیده است. از چیز هایی که تاکنون درباره ویندوز 8 میدانیم، واضح است که مایکروسافت نمی خواهد چیزی که خراب نیست (ویندوز 7) را درست کند! پس احتمالا ویندوز 8 بسیار شبیه جدش بوده و خیلی از امکانات آن را به رخ می کشد. البته بهبود هایی که همیشه به مشتریان ارائه می شود هم در این ویندوز موجود خواهند بود.

 

2. امنیت بهبود خواهد یافت:  
با هر عرضه ی سیستم عامل توسط مایکروسافت – یا هر شرکت دیگر - بسیاری نقایص امنیتی برطرف می شوند. این کمپانی امنیت را بعد از عرضه سرویس پک 2 ویندوز ایکس پی، افزایش داده است. ویندوز ایکس پی تقریبا امن بود. البته نسبت به نسل های پیشینش و نه نسبت به سیستم عامل های رقیب! سرویس پک ها بودند که به امنیت ویستا کمک نمودند. اما ویندوز 7 مسلما امن ترین ورژن این سیستم عامل می باشد. پس از آن جایی که مایکروسافت همیشه برای امن تر کردن سیستم عاملش تلاش کرده؛ انتظار داریم که ویندوز 8، از 7 هم کاملا امن تر باشد.

 

3. سازگاری کلیدی با ARM:  
با توجه به این که مصرف کنندگان محصولات الکتریکی در سال های اخیر، علاقه زیادی به ARM نشان دادند؛ استیو بالمر، مدیر عامل مایکروسافت اعلام کرد که ورژن بعدی ویندوز دستگاه های مبتنی بر ARM پشتیبانی خواهد کرد. این بسیار بسیار مهم است. حالا کمپانی هایی که می خواهد محصولاتی مبتنی بر چیپ ARM بسازند، فرصت استفاده از ویندوز را پیدا می کنند. نه تنها این حرکت به مایکروسافت و فروشندگان همکارش کمک می کند، بلکه احتمالا گزینه های بیشتری هم به مصرف کنندگانی که به استفاده از ویندوز تمایل دارند؛ داده خواهد شد. به عقیده ی بسیاری این یک بازی برد- برد است.

 

4. یک فروشگاه اپلیکیشن؟شاید!  
این بعید نیست که مایکروسافت برای ارائه ی یک فروشگاه اپلیکیشن؛ نقشه کشیده باشد. اگر این امر صورت گیرد و با وجود این که اپلیکیشن های بسیار زیادی برای ویندوز در دسترس است؛ ممکن است مایکروسافت قادر باشد که در این زمینه حتی با مک نسخه Lion از شرکت اپل هم رقابت کند. همان سیستم عاملی که با AppStore داخلی به فروش خواهد رسید. آینده ی سیستم عامل های دسکتاپ، حقیقتا به وجود یک فروشگاه اپلیکیشن خوب برای آن ها بستگی خواهد داشت. فعلا نمی دانیم اما اگر در آینده خبر احداث فروشگاه اپلیکیشنی برای ویندوز را بشنویم؛ خوشحال خواهیم شد.

 

5. روشن شدن فوری : همان چیزی که لازم است  
یکی از بزرگترین مسائل این است که ویندوز روی بعضی کامپیوتر ها، زمان زیادی را برای بوت شدن تلف می کند. با توجه به آخرین شایعات، مایکروسافت در حال کار روی یک راه حل برای این است که بتواند ویندوز را عملا در زمان کمی آماده به کار کند. شاید مهم به نظر نرسد اما در نظر داشته باشید که صبر برای بوت شدن یک ویندوز، می تواند تا چه اندازه عذاب آور باشد. پس بوت فوری، چیزی است که می تواند به یک امکان عالی تبدیل شود.

 

6. احتمالا ویندوز 8 برای تبلت ها مناسب تر خواهد بود  
مایکروسافت چند وقتی هست که سیستم عامل خود را آماده برای به کارگیری در تبلت ها می داند. اما با توجه به چیزی که آمار و ارقام نشان می دهد؛ هم تولید تبلت های مبتنی بر ویندوز 7 کم بوده و هم کاربران اندروید یا آی او اس را ترجیح می دهند. به دلیل پشتیبانی از دستگاه های مبتنی بر ARM و این که مایکروسافت قطعا دارد برای سازگاری بیشتر ویندوز 8 با تبلت ها تلاش می کند؛ باید منتظر دستگاه های قابل حمل بیشتری بر مبنای ویندوز بعدی باشید. اما تا چه حد بیشتر بودنش را بازار تعیین می کند.

 

7. صرفه جویی بیشتر در انرژی:  
یکی از مسائل ویندوز 7 این است که نتوانسته به عملکرد موثری در زمینه ی صرفه جویی انرژی برسد. اما با توجه به اطلاعاتی که از توسعه ویندوز 8 درز کرده اند، گویا مایکروسفات در حال کار برروی قابلیت هایی است که ذخیرهی انرژی را تا حد زیادی بهبود می بخشند. پس باید منتظر عمر بیشتر باتری بر دستگاه های قابل حملی باشیم که از این سیستم عامل پشتیبانی می کنند. اگر این ها درست باشد؛ مسلما مصرف کنندگان خوشحال خواهند شد.

 

8. History Vault چیست؟  
ویندوز 8 احتمالا یک قابلیت جدید به نام History Vault خواهد داشت. با توجه به شایعات، این قابلیت شبیه Time Machine شرکت اپل خواهد بود که یک رابط آسان برای بک آپ گیری در مک او.اس ایکس؛ ارائه می دهد. اما این گزینه ی مایکروسافتی به کاربران اجازه خواهد داد که فایل های شخصی خود را بازیابی نمایند، پرونده های قدیمی را اصلاح کنند و خیلی کار های دیگر... مایکروسافت هنوز این قابلیت را تایید نکرده است. اما اگر قابلیت بزرگی مانند این، به ویندوز اضافه شود؛ بسیار عالی خواهد شد.

 

9. اینترفیس بهتر:  
ویندوز 7 با یک رابط کاربری قدرتمند تر وارد بازار شد که می توان آن را کاملا از نسل های قبلی اش بهتر دانست. این ویژگی از نظر زیبایی هم چیزی کم ندارد. فعلا مایکروسافت چیز زیادی از سیستم عامل بعدی اش نگفته اما احتمالا ویندوز 8 هم اینترفیسی مشابه خواهد داشت. اما افرادی که همیشه مایکروسافت را تعقیب می کنند؛ باور دارند که اینترفیس کمی کار آمد تر شده و برای استفاده آسانتر خواهد بود. اگر مایکروسافت بتواند این کار را محقق کند، تاحدود زیادی انتظارات از اینترفیس براورده خواهند شد. چون اینترفیس فعلی نیز چیز زیادی کم ندارد.

 

10. مایکروسافت درسش را آموخته:  
جدا از خود سیستم عامل، ویندوز 8 به احتمال زیاد بهتر از ویندوز 7 خواهد بود. آن هم به یک دلیل: مایکروسافت نمی خواهد شکست ویندوز ویستا را تکرار کند. آخرین سیستم عامل مایکروسافت قبل از 7، برای این شرکت چیزی کم از کابوس نداشت. مایکروسافت به خاطر موفقیت های 7 خیلی به خود مغرور شده بود ولی در ویستا کار را خراب کرد. نتیجه ی این، چند سال رنج آور برای این شرکت بود. همچنین مایکروسافت با فقدان اعتماد فروشنده ها و خریداران و سرمایه گذارانش مواجه شد. پس انتظار داریم که این کمپانی کار های ویژه ای با ویندوز 8 انجام دهد. درعین حال، این شرکت به جز رسیدن به یک سیستم عامل بهتر، چاره دیگری نخواهد داشت.

 

شما چه انتظاراتی از سیستم عامل بعدی مایکروسافت دارید و فکر می کنید که از زوایای مختلف، چگونه عمل کند؟ این سیستم عامل، در رقابت با رقیبانش چه خواهد کرد؟بحث و نظرات

13 رای
یزدی زاده

والا یادمه وقتی ویستاهم می خواست بیاد کم از این حرف ها نبود و حتی شایع شده بود سیستم عامل یک دقیقه ای نصب میشه و ....
باید در عمل دید،
ولی تعارف که نداریم با اینکه منم ویندوز رو دوست دارم هرچی هم باشه بازم مشکل ویروس و هنگ اند یوزر رو ازیت می کنه حالا حی ما توسعه دهنده ها تعریف کنیم....


Amin

سلام
به نظر من مایکروسافت بعد از خرابکاری که در ویستا انجام داد تو یه مسیر خوبی قرار گرفته و باز دوباره داره اعتماد کاربران و خریدارن را جلب می کنه و قطعا ویندوز 8 بهتر خواهد بود چون هم از اشتباهات قبلی درس گرفتن و هم اینکه بیس و پایه ویندوز 7 خیلی عالی هست و نیاز به تغیرات بنیادین و اساسی برای ویندوز 8 نیست


عطجب تخیلی داشته نویسنده اصلی مطلب
شایدم شب خواب دیده این تعبیرش بوده
آخه از چیزی که بیرون نیومده و تنها اطلاعات موجود 3 تا عکس هست
این همه اطلاعات از کجا آوردی نوشتی؟
البته منظورم به منبعخارجی هست نه نارنجی که زحمت ترجمه رو کشیدند


Amin

آره منم با شما موافقم البته خیلی از اون شایعات هم خود ما ها می ساختیم در مورد هنگ کردن هم توی 7 به نصبت ویندوزهای قبلی هنگ کردن خیلی کمتر شده نصب و لود شدن و خاموش شدن هم خیلی سریعتر شده


یزدی زاده

یادتونه مایکروسافت با چه آب و تابی از فایروالش و UAC تعریف می کرد و هکرهارو می خواست به مبارزه دعوت کنه؟اولین چیزی که باعث مشکل شد خود UAC بود که نتیجه این شد همه بسیاری این بخش و فایروال و آف می کردند،
البته ویندوز سون ویندوز دوست داشتنی هست و اگر بجای ویستا میومد کلا بازار متفاوت بود
ولی الان هر آی فون، آی پد و کلا هر آی دیوایسی که تولید میشه یک سفیر اپل برای هل دادن به OSX هست و
و شاید بزودی این اتفاق برای اندروید و کروم رخ بده و هر گوشی بشه دلیلی بر نصب کروم؛
باتوجه به این موضوع فکر می کنم اگه مایکروسافت یه تحول جدی ایجاد نکنه در آینده دچار مشکلات بزرگی خواهد شد...گرچه امید وارم نشه؛)


Amin

خوب خیلی از این ها قابل پیشبینی هست بر اساس پارامترهای موجود


-1 رای

دوست گرامی
شما از ویندوز کرک شده استفاده می کنید (به احتما زیاد) در حالی که از گوشی استفاده می کنید که سیستم عاملش لایسنس داره یا از مک بوک استفاده می کنید که سیستم عاملش لایسنس داره
بعد این دو تا رو مقایسه می کنید می فرمایید ویندوز این مشکل ها رو داره
فرق سیستم عامل کرک شده با اورجینالش و بلطبع پشتیبانیش از زمین تا زیرزمینه


11 رای
یزدی زاده

سلام متشکر از توضیح شما
متاسفانه من از نسخه اورجینال بهره مند هستم روی لپتاپم؛
اتفاقا خود آپ دیت های ویندوز مساله ای جدی است و ناگهان که تمام میشود بعد ریستارت یک ربع من را منتظر قرارا می دهد برای نصب بی آنکه گزینه دیگری داشته باشم و خدا نکند عجله داشته باشم!
و متاسفانه بعد هر آپدیت ویندوز سنگین تر می شود.
آپدیت های مک بوک این مشکل را ندارد دوست گرامی و
ودر موضوع ساپورت هردو مشکل اصلی تحریم را دارند.


راه اندازي شايعات براي ايجاد انتظار در بين كاربران، به يك شيوه بازاريابي براي مايكروسافت تبديل شده. ولي در اينكه ويندوز 8 بسيار بهتر خواهد بود شكي نيست.
مايكروسافت به هيچ وجه تجربه ويستا رو تكرار نخواهد كرد. چون ياد گرفته كه سراسيمگي از ترس از دست دادن بازار، ميتونه به ضررش باشه.
در مورد سرعت بوت شدن هم ميشه گفت كه مايكروسافت يه شيطوني كرده و نگفته كه زمانيكه ويندوز 8 به بازار مياد، احتمالاً EFI در سطح گسترده جايگزين BIOS شده و خودبخود سرعت بوت سيستم عامل ها چند برابر ميشه.
ولي هميشه بدونيد كه دنياي سيستم عامل ها مديون شرايطي هست كه مايكروسافت ايجاد كرده و اين مايكروسافت بود كه بقيه سيستم عامل ها رو مجبور به پيشرفت سريع و ارائه نسخه هاي گرافيكي قوي كرد.


مشکل تحریم که برای هرچیزی مشکل ساز هست به کنار
ولی مشکل شما با آپدیت رو درک نمی کنم به راحتی می تونید آپدیت رو غیر فعال کنید
این امکان در تمامی نسخه های ویندوز موجود بوده


10 رای

آقام مجتبی باید خدمتتون عرض کنم که این یونیکس و بعد از آن اپل بود که بقیه سیستمهای عامل را مجاب کرد تا از نسخه های گرافیکی قوی استفاده کنند. بهتر است تاریخچه نسخه های اولیه سیستم های عامل مک مانند لیزا را مطالعه کنید.
اشکان


مجتبي

من كاملاً واقفم كه قبل از مايكروسافت، عرضه كنندگان سيستم عامل هاي گرافيكي وجود داشتند.
لطفاً جملات منو با دقت بخونيد.
من گفتم مايكروسافت بقيه رو مجبور به پيشرفت سريع در ارائه نسخه هاي گرافيكي كرد.
مايكروسافت با ارائه سيستم عامل جذابش و به كارگيري تمام عيار موس در سيستم عاملش و ارائه نرم افزارهاي جانبي گرافيكي مثل paint ، game و همچنين دهها دليل ديگه، باعث شد بقيه بدونن كه ديگه مردم منتظر نميمونن تا سيستم عاملها به خودشون سختي بدن و بيشتر به فكر راحتي كاربر باشن


همینطوری کلی از امکانات ویندوز ۷ رو میگن از مک او اس کپی کرده. از این ۱۰ مورد هم که دو سه تاش دقیقا کپی محض از مک او اس هست ! خب چه کاریه ؟ ملت از مک او اس استفاده کنن دیگه ...


-10 رای
fariborz1

yazdizadeh@
پس بچسب به مکبوک
ویندوز آشغال هم برای من


AmirS

اول خدمت دوست میهمان عرض کنم که OS1 قبل از یونیکس گرافیکی شد و OSX هم از نسخه غیر گرافیکی یونیکس استفاده می کنه (اصلا یونیک نسخه گرافیکی داره؟)
و آقا مجتبی، تمام اون مواردی که میگید رو اولین بار با OS1 دیدیم و اون چیزی که من از کار با ویندوز ۳.۱ یادم میاد خیلی ضعیف تر از اونیه که از تجربه کار با OS1 دارم


-1 رای
fariborz1

History Vault بکاپ گیری پیشرفته است خیلی وقته ویندوز بکاپ گیری داره حالا داره کاملتر می کنه . فروشگاه چه ربطی به سیستم عامل داره ؟
مورد دیگه ای بود بگید راهنمایی کنم


AmirS

جالبه، این قابلیت های بزرگی که برای History Vault پیشبینی کردن، هموناییه که وقتی نارنجی داشت قابلیت های جدید Lion رو معرفی میکرد، همه به عنوان یه چیز پیش پا افتاده که سالهاست تو ویندوز هست ازش یاد کردن!!!


سیستم عامل آینده باید:
1- تعامل بهتری با طیف بیشتر سخت افزار رو داشته باشه
2-عکس العمل سریع داشته باشه و کمتر سوال بپرسه
3- کاربر احساس کنه با محیط ساده سروکار داره
4-به سبکی پر باشه


سعید

اصلاً مایکروسافت عادت داره یکی در میون نسخه های ویندوزش شکست بخورن. 97 بعد me بعد vista. هشت شکست نخورد بعدی انشاوالله! Biggrin


بعد از هر آپ دیت ویندور در مورد ری استارت کردن ویندوز از کاربر سوال میکنه و تا کاربر نخواد ریست نمیشه- من هم از سون اورجینال استفاده می کنم و بر عکس شما کاملا احساس می کنم هر دفعه در سرعت بهبو دارم


-3 رای

ویندوز در چند سال آینده به مرور از بازار سیستم عامل حذف خواهد شد، چه 8 بهتر باشد یا نه.


اپل شرکت خوبیه مخصوصا تلفنش و تبلتش .ولی مشکلی که اپل داره انحصاری بودنشه البته این تا به حال بهش کمک کرده چون توسعه دهندگان فقط برای یک تلفن و یک تبلت برنامه می نویسند و نگرانی اینکه برنامه هاشون روی تلفنها و تبلت های مختلف کار کنه رو ندارند البته تا الان . ولی من فکر می کنم با پیشرفت سریع تکنولوزی و عرضه سیستم عامل هایی مانند اندروید و ویندوز8(در آینده) برای تبلت ها و موبایل ها این مشکلات رفع خواهد شد و اپل باید به فکر تغییر سیاستهایش باشد .

مشکل بعضی از طرفدارای مک اینه فکر می کنن هر چی درست می شه از اپل کپی شده . هیچوقت با تعصب در مورد چیزی قضاوت نکنید چون به خطا می روید .
یک خورده در مورد مایکروسافت و تکنولوژیهایش مطالعه بفرمایید تا بدانید چقدر قدرمتمنده .
Anders Hejlsberg طراح پاسکال و رئیس تیم طراحی دلفی که در سوال 1996 به مایکروسافت پیوست و شروع یه طراحی c# نمود می گوید:در مایکروسافت بعضی مواقع از خودم ناامید می شوم چون مایکروسافت پر از آدمهای باهوشی که ایدهایی جالبی دارند.
در نهایت تمام این رقابت ها بین این شرکتها به نفع مصرف کنندهها و توسعه دهندگان تمام خواهد شد .


-11 رای

سلالام
منو ببخشيد چون من از مطالب شما در وبلاگم استفاده كردم البته من اسم نويسنده . سايت شما را هم ذكر كرده ام ولي اگر مي خواهيد كه من مطالب شما را برندارم به قسمت نطرات وبلاگ برويد و نطرتان را بگوييد


اميدوارم تجربه ويستا تكرار نشه
من كه يكبار هم راضي نشدم اون سيستم عامل افتضاح نصب كنم
ولي اين 7 خيلي عاليه


-3 رای
ناشناس

والا این سون انقدر خنگه که من از ایکس پی استفاده می کنم
من هنوز دلم نیامده xp را پاک کنم
بخاطریک دلیل مخصوصا درایور ها هر وسیله را باید بخری با این ویندوز کار نمی کنه
با این اینترنت خوبی که دارم 2 یا 3 روز کامل گشتم نسخه جدید را دانلود کردم ولی باز هم اجرا نشود
من از ویندوز سون راضی نیستم
بخدا حیف 100 دلار پولی که دادم که دادم به دوستم که بیاره
من از ویندوز8 یک انتظار دارم با همه وسایل قدیمی و جدید سازگار
یاشه ( درایور ها اون موجود یاشه )
یکی از کارهای مهم اینه که باید ترکیب و کار رایی سیستم عامل قبلی را داشته باشه نباید با برنامه اونو اضافه کن
خوبی ایکس پی این بود که بیشتر برنامه های 98 می پذیرفت
اگه ویندوز سون از ایکس پی پشتیبانی کامل می کرد خیلی راحت مردم را به خود جذب می کرد تا حدی کم این حالت را داره با اضافه کردن یک برنامه پر حجم این کار را کرده که استفاده کاملی نداره
مانند یک نسخه عامل لینوکس که دارای سه سیستم عامل باهم بود وهر کدام فقط با یک کلیک جابه جا می شودیم( حالت چند desktop اشتیاه نگیرد)
سون با نرم افزار قدیمی مثل فلش و نرم افزار ادوب و اوتوکد خوب کار نمی کنه
این ایراد ها باید از ویندوز 8 باید برداشته یشه اون موقع کار ویندوز خوب می شه


یزدی زاده

مثل اینکه دوستان اصلا منظور من رو متوجه نشدند،
بستن آپدیت و به تعقیب انداختن ریستارت بسیار طولانیش که راه حل نشد
بابا توی مک اصلا این حرف ها نیست، پکیج ها دانلود میشند و بی سروصدا نصب میشند.


یزدی زاده

اینو به جرات میگم که تاحالا نشده مک بوک رو به پرینتر یا دیوایسی وصل کنم و به مشکل درایور بر بخورم...
همین تفاوت های جزیی روی هم باعث آسایش کاربر در ناخود آگاهش میشه.


-4 رای
مجتبي

به هر حال همينطور كه هم در اين مطلب و هم در مقالات ديگه ميبينيد، هميشه سعي شده وقتي ميخوايم از يه سيستم عامل تعريف كنيم، اونو با سيستم عامل ويندوز مقايسه ميكنيم. اين يعني اينكه ويندوز نقش خيلي خيلي مهمي رو توي رقابت و پيشرفت سيستم عاملها بازي ميكنه. حالا خواه سيستم عامل هاي ويندوز خوب باشن يا نباشن.
اين حرف من معني اش اين نيست كه من ويندوز رو تاييد ميكنم.
فقط ميخوام به اون كساني كه بطور كليشه اي مايكروسافت رو نفي ميكنن بگم كه اگه مايكروسافت نبود، اين پيشرفت هم نبود.


senaps

دوست عزیز،ویروسی شدن،هنگ کردن ها و حملات هکر ها،کند شدن و یه دفعه دیگه روشن نشدن به خاطر نصب یه برنامه ی بد،مشکل خارجی ها هم هست و اگر فقط مشکل ایرانی ها بود،از طرف لایسنس بود!!حالا که همه این مشکل رو دارن،نمیتونید بگید ویندوز این مشکل رو داره چون شماها لایسنسش رو ندارید!


Cena

شايدم عادت نيست يه نوع استراتژييه!


senaps

به نظر من،اصلا قرار نبود که ویستایی منتشر بشه!!چون تعداد سالهایی که گذشته بود،داشت زیاد تر و زیاد تر میشد،و اعتراض کاربران ویندوز بالا گرفته بود،مجبور شدن که یه ویندوزی بدن بیرون که تا جایی که یادمه،خودشون هم میگفتن که این یه ویندوز میان ایکس پی و ویندوز بعدی هستش که کاربران رو راضی کنه!!

هدف از ویندوز،هلو بپر تو گلو هستش و این یعنی راحت تر کار کردن باهاش!! ای کاش یه خورده هم رو امنیتش کار میکردن!


سلام.این که نشد حرف من هم اوبونتو دارم تا حالا مشکل نداشتم.نه امنیتی نه دیوایس.برنامه ای هم تکمیلم.خوب بودن یک سیستم عامل به استفادشه.اگه بخواهیم بحث پولو وسط بکشیم باید واسه هر دو لایسنس داشته باشی.ویندوز تو کار اجرای ایده جدیده هرچند خوب نباشه.از خوبی های ویندوز اینکه با هر سخت افزاری سازگاره اما مک با سخن افزار اپل.حالا حالاها ویندوز با این حجم نرافزار بی رقیبه.من اما اوبونتو کارم میکنم چون پول ویندوز و مک رو ندارم.تو اوبونتو آزادم هر کاری بکنم.راحتترم.ثانیا نباید از خوبی های ویندوز چشم بپوشیم مخصوصا بحث گیم


مجتبي

دقيقاً همينطوره.
خود مديران مايكروسافت اعلام كردند كه چون فاصله زماني ارائه نسخه بعدي ويندوز ( كه بعداً ويندوز 7 نام گرفت ) خيلي بيش از انتظار شد و اين مساله داشت باعث ريزش كاربران ويندوز و روي آوردن به سيستم عاملهاي ديگه داشت ميشد، مجبور شديم يك نسخه تكميل نشده رو ارائه بديم تا هم نسخه جديدي داده باشيم و هم كاربران آماده كار با ويندوز جديدمون ( ويندوز 7 ) بشن. چون تفاوت زيادي با ويندوز XP از لحاظ كاربري داره.


-1 رای

من موندم شما چرا به ابن دوست میهمان مون منفی دادین؟ یکی از مشکلات اعضا رو همینجا حل کرده و راستم میگه!!! واقعا باعث تعجب این منفی دادنها...


-8 رای

"اینو به جرات میگم که تاحالا نشده مک بوک رو به پرینتر یا دیوایسی وصل کنم و به مشکل درایور بر بخورم...
همین تفاوت های جزیی روی هم باعث آسایش کاربر در ناخود آگاهش میشه.
"
چنان با آب و تاب تعریف می کنید که انگار ببخشید شما مسئول فروش مک بوک تو ایران هستید. در هر صورت ویندوز با تمام خوبی ها و بدی هاش یه چیزه دیگس.


-4 رای
سینا

تو ویندوز 7 مشکل درایور ها تا حد خیلی زیادی حل شده و من تا حالا با سخت افزار خاصی مشکل نداشتم.در صورتی که در مک حتی نمی تونید یه هارد درایو اکترنال با فرمت فوق العاده رایج NTFS وصل کنین و قبل از وصل کردن حتما باید اونو فرمت کنین.
کلا خیلی سیستم عامل گیج و سختی هست خصوصا اگه بخوای با سخت افزاری به غیر از محصولات خود اپل کار کنی.
تو نسخه Lion به طرز شگفت انگیزی این سیستم عامل به موس های چند لمسی اپل وابسته شده.
خلاصه بگم که من با تمام نسخه های ویندوز و نسخه های Snowleopard و Lion مک به اندازه کافی کار کردم و وقتی باز به محیط ویندوز اومدم خودم را یه کاربر آزاد در میان کوهی از نرم افزار و بازی های خدا دیدم.
جالبه بدونین که بسیاری از کارهای جیلبریک محصولات ایفون و ایپد در محیط ویندوز باید انجام شده و این هم نشون دهنده ی قدرت نرم افزاری این سیستم عامل هست.
ویندوز رو حالا حالا ها در صدر می بینم و مایکروسافت تا به حال نشده در حوزه ای که خواسته موفق باشه نا موفق باشه.
سیستم عاملش اوله
موتور جست و جوس در طی سال های محدودی به مقام دوم موتور های جست و جو رسیده
پیش بینی شده که سیستم عامل موبایلش در سال 2015 به مقام دوم برسه
کنسول بازیش در مقام اوله
office اول
.
.
.
خیلی چیز واضحیه


یزدی زاده

بله ماهان گرامی
من فروشنده هستم ، و سونی و دل کار می کنم و رضایت مشتری برام اوجب واجبات هست؛)
به هر حال نظر شخصی شما محترم هست حتی اگر از روی تعصب باشه ولی من سعی کردم با ادله صحبت و دوست داشتم شماهم با دلیل نظرمنو نقد می کردید.
دوست عزیزی که فرمودند با اوبونتو راحت اند من هم باایشون هم نظر هستم بعنوان یک توسعه دهنده ولی بعنوان یک کاربر ، اصلا... چون واقعا فقر نرم افزاری داره.


یعنی چی شماها لایسنسشو ندارید؟!
اکثر لپتاپ ها وینوز اورجینال روش هست!


-13 رای
ayne

ویندوز 8 که هیچی اگه ویندوز 80 هم بیاد به مک نمی تونه برسه.
باید بنونیم قبول کنیم که مک از ویندوز بهتره


من نمیدونم شاید شما یه چیزی دیدی که ما نمی تونیم بینیم!
من روی مکم براحتی هارد اکسترنالم رو وصل می کنم و این کارو یکساله دارم میکنم!
اصلا شما با مک کار کردی که نظر میدید؟


-4 رای
سینا

ayne جان خداییش خودت خندت نمی گیره؟
شاید اطلاع نداری.با اینکه مک او اس قبل از ویندوز ارایه شده ولی حالا ما طبق به روز تریین آمار شاهد این موضوع هستیم که سیستم عامل مک حتی کمتر از یک چهارم بازار سیستم عامل ها رو به خودش اختصاص داده.
و بقیه ی بازار در دست میکروسافت هست.
اینم نمودار آمار :
http://026.img98.net/out.php/i235168_khdv050ct78z8p8rhca.png

یه کمی منطقی تر دفاع کنین از سیستم عامل محبوبتون


Hossein

بخش نسبتا زیاد این پیش بینی ها رو دوستان میتونن تو سیستم عامل رقیب ویندوز مک ببین.
امیدوارم که ویندوز برنامه مشابه تایم مچینگ مک رو بتونه تو ویندوز ۸ قرار بده . چونکه برنامه پر کاربردی برای کاربرای ویندوز هست . مشکل بزرگ ویندوز ۷ شناسایی دستگاه های سخت افزاری بوده و هست که نسبت به ویندوزهای قبلی بهتر شده اما به نظرم باید کاملا این ایراد رو رفع بکنه . مک تو این زمینه به کاربرانش اسایش داده .


یزدی زاده

ببخشید مجتبی جان ولی من رو یاد این سوال انداختید که
اگه مایکروسافت ببخشید ادیسون برق و اختراع نمیکرد چی میشد؟ یکی دیگه اختراع می کرد!
البته تعصب کلا چیز بدی هست اونم روی برند هایی که رسما مارو از لیستاشون حذف کردند! از اپل و گوگل تا مایکروسافت که خودشونو دشمن ما می دونند.


یزدی زاده

چرا؟ چون شما روش تعصب دارید؟


-5 رای

و برنامه های کرک شده


s.mat

کلا تعصب چیز مذخرفیه. اون شخصی که میگه "اگه ویندوز 80 هم بیاد بازم مک بهتره" باید یکم که چه عرض کنم خیلی تعصبشو کم کنه. ادم باید منطقی فکر کنه و ببینه کدوم محصول بهتره. نه طرفداره یه برند خاص باشه.


-4 رای

چیکار میکنی یزدیزاده؟! تنظیمات داره آپدیت وین. مثلا منیکی تنظیم شده که مواقع وجود آپدیت فقط بهم خبر بده


-1 رای

دوست عزیز از ویندوز 98 گرفته تـــــا ویستا
همشون روی سون اجرا میشن
برای اجرای یک برنامه که در ویندوز 95 یا 98 یا ... اجرا میشد در ویندوز سون کافیه روش کلیک راست کنید و گزینه Properties رو انتخاب کنید و از سربرگ Compatibility گزینه Run this program in Compatibility mode for: رو تیک بزنید و از منو کشویی که در زیر گزینه فوق نمایان میشه ویندوزی که این برنامه باهاش سازگار هست رو انتخاب کنید
این روش روی 99% برنامه ها که من تست کردم جواب داده


شما بفرمایید چاره چی هست؟
گزینه داخلی وجود داره که یک سیستم عامل نه یک برنامه خوب با پشتیبانی درست و قیمت مناسب ارائه بده؟ و بعد چند مدت شل کن صفت کن راه نندازه؟
یک برنامه نقشه کامل ایران که اسم شرکت طراحش یادم نیست برای آندروید طراحی شده قیمت پشت جلدش هست 40 هزارتومن
بعد این تنها قیمت پشت جلد هست
بخوای بخری قیمتش 58 هزار تومن هست
خوب من بیام این برنامه ایرانی رو بخرم 10 برابر نمونه خارجیش هزینه کنم و برای نصبش 100 تا مرحله امنیتی رو طی کنم که خدای نکرده برنامه کرک نشه
یا برم 6 دلار بدم نسخه خارجیش رو بگیرم با خیال راحت استفاده کنم؟


دوست گرامی وقتی سیستم عامل تنها با یکسری سخت افزار مخصوص تولید شرکت خودش کار می کنه انتظار دارید اونها رو هم بخوبی نشناسه؟


Pages

پربیننده ترین های ماه

تیم نارنجی

تمام حقوق برای نارنجی محفوظ است. ارجاع و استفاده موردی از مطالب در دیگر سایت ها و رسانه های الکترونیک تنها با ذکر نام نارنجی و درج لینک
به همان مطلب در نارنجی مجاز است. ذکر مطلب در رسانه های چاپی فقط با کسب اجازه قبلی مجاز است.

© 2007 - 2014 Narenji.ir

توسعه و میزبانی: پات شرق