پنج تکنولوژی که در ۱۰ سال آینده زندگی را تغییر خواهند داد

طی دو دهه گذشته تکنولوژی پیشرفتی ورای گمان و باور انسان داشته است و کیفیت زندگی کاربرانش را دگرگون کرده است. چه کسی در دنیای ۱۹۹۰ می توانست جهان امروزی را تصور یا باور کند؟ مثلا ما روز به روز بیشتر توسط سیستم جهان شمول اطلاعات به یکدیگر متصل می شویم و این سیستم تقریبا با زندگی روزمره ما عجین شده است.

در ادامه مطلب نگاهی به ۵ تکنولوژی نوپای امروزی داریم که مطمئنا کیفیت زندگی در دهه آینده را تحت تاثیر قرار خواهند داد.


کنترل کامپیوتر با مغز انسان

j1Yfnarenji_ir.jpg

از کامپیوترهای دسک تاپ تا لپ تاپ ها و تلفن های هوشمند، محاسبات و تجزیه و تحلیل اطلاعات به شکل غیر قابل شناختی در دهه های بعد از ابداع آن تکامل پیدا کرده است. خب، این فناوری در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهند بود؟ ری کورزول متخصص کامپیوتر آمریکایی عقیده دارد که کامپیوترهای آینده چنان پیشرفته اند که رقیب و هماوردی جدی برای خرد و هوش بشری خواهند بود. او هم همراه با بقیه مهندسان کامپیوتر پیش بینی می کند که کامپیوترهای آینده به جای ابزارهای امروزی با فکر و ذهن انسان کنترل خواهند شد.

اخیرا یکی از محققان اینتل به نام Dean Pomerleau در جایی به این قابلیت ها و امکانات اشاره کرده و گفته بود: «سرانجام بشر زمانی به ایمپلنت های مغزی تن خواهد داد. تصور کنید که روزی با استفاده از قدرت فکر و خیال تان بتوانید به گشت و گذار در وب بپردازید».


سفرهای هوایی تجملاتی

SWHQf.jpg

هرچند که سفر در زمان و تلپورت شدن هنوز به رویای دور و درازی می ماند، در این چند ساله تعدادی اختراع جذاب برای سفرهای هوایی رونمایی شده است که آینده مسافرت های هوایی و پروازها را دگرگون می کند. در حالی که احتمالا در دهه آینده هنوز باید همانند قدیم سوار هواپیما بشوید و به نقاط مختلف سفر کنید، اما دلیلی ندارد که آن را به سبکی مانند تصویر زیر انجام ندهید:


vgBr6.jpg

یک طرح مفهومی جدید برای خیال پردازی های ایرباس در خصوص هواپیماهای آینده . جایی که هواپیماها مجهز به هلوگرام (تصویر لیزری سه بعدی) و سان روف خواهند بود. از میان دیوار بیرون را خواهید دید. تلویزیون های لمسی و کابین های تمیز شونده خودکار سفر را بسیار راحت تر و لذت بخش تر خواهند ساخت.


ISvmndty.jpg

UiY6j.jpg

بازی های هلوگرام

TZoZ8.jpg

هفته گذشته یکی از پیشگریی های بحث برانگیز در توکیو مربوط به دنیای بازی ها بود. گفته می شود که بازی ها به زودی تبدیل به هلوگرام های شبه زنده ای می شوند که با پروژکتور درون اتاق شما پخش شده و سرگرم تان می سازند. انقلابی فراتر از تکنولوژی سنسورهای حرکتی در حال وقوع است و شرکت ها در حال توسعه معنای جدیدی در بازی ها هستند، اینکه اشیاء مجازی درون اتاق با گیمر در ارتباط و تعامل باشند.


zexdE.jpg

البته سونی از اوایل امسال کار بر روی این تکنولوژی را شروع کرده است. در این شیوه حجمی از نور درون اتاق پخش می شود و یک تصویر شناور را ایجاد می کند. این شرکت همچنین در حال سرو سامان دادن به تصاویر شناور سه بعدی است که در فضایی بیرون از صفحه تلویزیون جان بگیرند. آنها همچنین یک سگ هلوگرام درون یک جام را هم به تازگی تولید کرده اند. کمی بعد اپل پتنت (حق امتیاز) تکنولوژیی را ثبت کرد که تصاویر به صورت سه بعدی پخش شوند و افراد امکان این را بیابند که با اشیاء مجازی پخش شده بازی کنند و آنها را در دست بگیرند. این تکنولوژی همچنین می تواند در محاسبات کامپیوتری، کامپیوترهای شخصی و فیلم های سینمایی مورد استفاده قرار گرفته و کارها را دو چندان راحت تر کند.


موبایل دستور پذیر با حرکت

FLigU.jpg

فکر می کنید موبایل صفحه لمسی تان جذاب و گیرا است؟ تلفن های همراه آینده یکنواختی و خستگی استفاده دائم از کلیدها برای انجام کارها را پشت سر خواهند گذاشت و فقط با برخی حرکات و اشارات (gesture) خاص عمل خواهند کرد. مثلا تصور کنید که موبایل تان مجهز به چیزی شبیه کینکت باشد.


mvnAH.jpg

ماه گذشته شرکت طراحی Pilotfish و شرکت سازنده سنسور Synaptics نسخه اولیه (prototype) موبایلی را رونمایی کردند که هیچ دکمه ای نداشت. این تلفن که به اونیکس یا عقیق ملقب شده است، تنها با اشارات و علائم و حرکات کار می کند. تنها تکان دادن (swiping) صفحه، برنامه ها را باز می کند و می بندد. بالا بردن تلفن به سمت گونه باعث پاسخ به تماس می شود. علاوه بر این، طراحی آن هم نوآوری خاص خودش را دارد و می تواند شامل انواع تلفن های اوریگامی، تاشو یا حتی ساعت-موبایل ها باشد.


5dnRg.jpg

J8Sxh.jpg

کارتهای اعتباری بدون کارت

HMbhV.jpg

چندی پیش آزمایشگاه مستر کارت، نسخه آزمایشی از کارت های اعتباری موبایلی خود را ارائه کرد. در میان پروتو تایپ های ارائه شده، انواع مختلفی از شیوه های پرداخت بدون کارت دیده می شود که امکان سفارش و پرداخت مستقیم کالاها از درون تبلیغات تلویزیونی را هم شامل می شود.


vUPkc.jpg

به موازات این کارها، گوگل هم اپلیکیشن و سیستم ابداعی کارت اعتباری اش را فعال کرده است. کیف پول گوگل به افراد اجازه می دهد تنها با تپ کردن صفحه موبایل شان در کنار پیشخوان مغازه، پرداخت را انجام دهند. ابداعاتی از این دست به شکل بالقوه کارت های اعتباری مرسوم را منسوخ و از رده خارج می سازند.
بحث و نظرات

20 رای

بذار یه لحظه تصور کنیم کشور ما (اگه سیستمی که داره خدایی نکرده حفظ بشه) چه شکلی می شه:
۱) سفر فضایی؟ اگه شانس بیاریم هواپیمای توپولوف ورژن ۲. اگه نه هم با فشار تحریمات همین چندتا هواپیمای باقی مونده از زمان شاه رو هم از دست دادیم.
۲) کنترل کامپیوتر با مغز انسان؟ بازی هولگرام؟ اگه چین تا اون موقع کپی ارزونشو تولید کرده باشه احتمالا به قیمت چند برابر بدست ما هم می رسه.
۳) کارت اعتباری بدون کارت؟ سیستم «شتاب» فوق پیشرفته: با امکان پداخت قبض آب و برق و کارت شارژ ایران سل

می دنونی نارنجی، من برای ده سال دیگه فقط یه آرزو دارم. اونم اینکه تا ۱۰ سال دیگه محدودیت سرعت ۱۲۸ اینترنت رو به ۵۱۲ افزایش داده باشن تا خواننده های نارنجی بتونن فیلم این ابداعات جدید رو لااقل با رزولوشن پایین بتونن ببینن.


رضا

دنیای کامپیوتر بسیار پیشرفت داره البته توجه بشه تازه انسان از 5 درصد مغزش بیشتر استفاده نکرده و به اینجارسیده مطمعنا در اینده مرزهای بیشتری از علم به روی ما گشوده خواهد شد....امیدوارم شاهد هون لحظه باشیم


-4 رای

wow!!
aaaali bood


21 رای
زنبور

تو ایران تا ۱۰۰ سال آینده هم همچین چیزایی نمیاد ما به فکر سالم سازی کردن اینترنت و جدا سازی جنسیتی در مهدکودک هایمان هستیم و اونا به چی فکر میکنن
آدم گریه اش میگیره


hasan

چه میکنه این بشرو بس !!!! @@@


vesam

جالب بود


-9 رای
Euphoria Angel

این صندلی های نازک ایرباس مفهومی مشکل داره ها!!!
از کمربند ایمنی خبری نیست!!!
تازه اگه تصادف کنه ملت با صندلی ها از شیشه جلو میزنن بیرون


ایول...جالب بود اما اپل پتنتو ثبت کرده؟؟؟ایول...


-3 رای

1.besyar ali bood
2.shoma aval nashodid
3.agar ham aval shode bashid khob ke chi narenji jayeze mide?


واقعا مطلب جالبی بود. پیش به سوی آینده ...


Euphoria Angel

اوه!!! چه بی اعصاب


15 رای

اینا دارن کارت اعتباری رو حذف میکنن بعد ما هنوز یه بارم باهاش خرید نکردیم که ! خیلی نامردین


Sir.Patriot

بهتر نیست بجای استفاده از کلمه پروتوتایپ کلمه نمونه اولیه استفاده بشه؟


به نظرم اون هواپیما هیچ ربطی به باقی موارد نداره نمیشه استفاده از هواپیما لوکس رو با پرداخت مبایلی مقایسه کرد نودونه درصد مردم هرگز پرواز لوکس رو انتخاب نمیکنن من فکر میکنم این یک نوع تبلیغ جهانی برای ایرباس ، بارها و بارها این طرح مفهومی رو دیدم ، در حالی که هواپیمای 787 امروز وارد خطوط هوائی شد ایرباس به تکاپو افتاده 787 یک شاهکار مهندسی .


anti30pant_boy

ن.ا.ر.ن.ج.ی جان یه طرح کانسپت دارم برای سال 2015!
به اسم Robo Reporter
این طرح که روباتهای پرنده که در ورزشگاه پرواز میکنند و توسط سیستم Multi Microphone صدای تماشاگران شارژ میشوند(برای باشگاههای اروپایی Like: بارسلونا لیورپول و منچستر.... وباشگاههای ایرانی: پرسپولیس صنعت نفت آبادان و تراکتور سازی تبریز) که صدای تماشاگران در این بازیها قطع نمیشود واز این انرژی صدا میتوان برای تامین انرژی ربات استفاده کرد....
طرز کار این روباتها(4عدد) که بر اساس تشویق بازی زیبا و Fair Play میباشد به این صورت است که در زمانی که بازیکن یک بازی زیبا و تاکتیکی از خود نشان دهد این ربات به پرواز درآمده و با تعقیب بازیکن تصویری همانند دوربین Spider Cam ویا بازیهای کامپیوتری از پشت سر او تهیه میکند....در اینصورت بازیکنان به بازی تاکتیکی ترغیب میشوند و از این قابلیت میتوان برای خبر رسانه ای هم استفاده کرد
برای مثال تیتر اخبار رسانه ای چند سال دیگر: علی کریمی با بازی قشنگ خود رباتها به مدت 30 دقیقه در تعقیب او بودند!!!
و بقیه استفاده هایی که از این رباتها میتوان برد.....
راستی نارنجی جان میتوانی این پروژه را ساپورت کنی؟!...با تشکر
Future Is Loading 3% Complete
30u!


10 رای
زنبور

داداش تا اون موقع علی کریمی فسیل شده دیگه! بهتره یه مثال دیگه میزدی!


سعید

هر روز بهتر از دیروز!


امید

طرح جالبه اما وقتی یه بازیکن بخواد حرکت تکنیکی انجام بده مسلما تنها نیست و ۲ ۳ نفری میان به سمتش برای گرفتن توپ. اون ربات چقدر باید فاصله داشته باشه؟ از کجا تشخیص میده که کیو تعقیب میکنه وقتی تعداد زیاد میشه؟ کی کنترلش میکنه؟ اندازش چقدره؟با چی پرواز میکنه؟ ملخ؟ آیا خطرناک نیست؟ مثلا باطریش تموم بسه یا باد شروع به وزیدن کنه یا بارون بیاد!


الآن ماکشورجهان سومی محسوب میشیم.دهه ی آینده که این نوآوریهاواردزندګی بشربشه ماکشورجهان چندمی بحساب میاییم؟


13 رای
زنبور

اصلا کشور به حساب نمی یایم!


خیلی هم خوب
میتونن... عرضشو دارن، اینجور آدما به خودشون و تمام بشریت خدمت میکنن...
به نظر من علم قدرتی فرای سایر چیزها مخصوصا مذهب میتونه پیدا کنه
با آرزو موفقیت واسه تمام کسانی که در راه پیشرفت سالم بشریت تلاش میکنند...


Amir Mansour

کسی سریال " فضای سال 1999 " را که از تلویزیون ملی ایران قبل از انقلاب پخش میشد یادش هست ؟ انجا تمام افراد یک چیزی مثل گوشی هوشمند داشتند که صدا و تصویر منتقل میکرد و دو نوع داشت که مدل بزرگترش درب سفینه را باز میکرد و جای خدمه را هم نشان میداد ..... البته همان موقع فکر اینکه یک روز بشه صدا و تصویر را بصورت بیسیم و پرتابل منتقل کرد زیاد دور از ذهن نبود ولی اون گوشیها اصلا شبیه گوشیهای هوشمند الان نبود .


رضا اشتباه نکن انسان در حال استراحت هم از بیش از 10 درصد مغز خود استفاده می کند
http://tinyurl.com/62x48wj


توانا بود هر که دانا بود !


hadidez

خیلی جالب بود. ولی واسم عجیب بود که چرا از فناوری واقعیت افزوده چیزی گفته نشد !!!


Azoic

من نمیدونم چرا اپل رفته حق امتیاز تصاویر سه بعدی رو ثبت کرده !!!
مگه اپل اینو ابداع کرده که رفته ثبتش کرده ؟!!!
خیلی قبل تر از اپل هم بوده

آره دیگه اینطوریه که فردا میاد و از همه شکایت میکنه


-1 رای

jaleb bud etefagan manam 2 sal ast ru ye projeye enhesari kar mikonam. Be ye chizayi ham residam mikham ye range bi rang besazam manzuram shafaf hastesh yani age in rango be ye jesme jamedi meske ye tir ahan hamun tir ahani ke vase sakhto saz estefade mishe bezanish un birang va shafaf mishe be sureti ke mishe un tarafesh ro did dorost mesle ye shishe .vali tu iran kesi behem rah neshun nemide age ye keshvare dorost hesabi budam alan mesle agaye jabez mohem budam


ز دانش دل پیر برنا بود


اقای ارمین فکر کنم منظور رضا 10 در 100 استفاده ((مفید)) از مغز.


fariborz1

ازاین پرده برتر سخن گاه نیست


-1 رای

به دل نگیر. کلا اپل همه چیز رو ثبت کرده


-2 رای
Amir Mansour

دوست عزیز حالا چرا گیر دادی به نارنجی ؟ و یا چرا نارنجی را انطور می نویسی ؟ یعنی کارهای شما خیلی سکرت است میترسی بیان ببرنت ؟ اگه طرحی دارید باید به پارکهای فن اوری مراجعه کنید و انجا از شما استقبال میکنند . ضمنا مواظب این رباتهاتم باش یکوقت از دستت در نرن بزنند تو ورزشگاه چند نفر را زخمی و داغون کنند انوقت تیم میزبان را به خاطر شما کلی جریمه میکنند و شما باید جریمشو بپردازی ! Smile


-11 رای
فرهاد

تقریبا با همشون موافقم ...
البته در مورد اینترنت اگه فقط تامحدود بشه هم کافیه حالا سرعت بالاتر نمیخوایم ... من همین الان دارم با سرعت 2Mbps دانولود میکنم ... ( با همون خط 128 )


Sonic

کاش ماشین زمان هم تو همین 10 سال بتونه ساخته بشه. حتی در حد طرح اولیه.


شاید یکی نتون تمرکز کنه مثل می خواد بیاد نارجی بخونه ولی میره توسایت فلانی که فیلتر یا انقدر تبلیغات به هش حلمه کن چی


10 رای

سلام اگه اقا فرهاد منو راهنمائی کنه ممنون میشم چطور با خط 128 میتونه دانلود با سرعتی 2 مگی داشته باشه


اگه ماشین زمان هم ساخته باشه ، مطمئن باشین که رو نمیکنن . واسه اینکه تله پورت کردن توی زمان یه مسئله ی کاملا حیاتی میتونه باشه. فکرشو بکنید اگه بشه در زمانهای مختلف دستکاری کرد ... اونوقت خیلی اتفاقات خارج از ذهن من و شما ممکنه رخ بده ... پس قبول کنید که اگه دانشمندان به این تکنولوژی برسن، فقط در اختیار سیاستمدارهای بزرگ دولت آمریکا یا روسیه خواهد بود ...


-3 رای

من میترسم از این که همه یه این تکنولوژی ها یه روز علیه ما استفاده بشه از اقایه نارنجی هم تشکر میکنم ولی این همه اطلاعات از کجامیاد؟یه شکایت هم دارم چرافقط چیزایی که جذابه برایه همه میذاری یه کم بیشتر مایه بذار از ایران بیشتر بگو خودت میدونی چی میگم.


anti30pant_boy

امید جان ممنون کامنت منو خوندی و نظر دادی...
داش امید از نظر تعداد "4عدد" رو ذکر کرده بودم...
در رابطه با جزییات طرح هم میبخشید سکرت هستش(:
30u!


زنبور

اوهو!
سکرته؟
بابا تو دیگه کی هستی


anti30pant_boy

M.r Martik...there are some ways to complete your invent...
the best way is to register in some instute like پارک علم و فناوری or مرکز رشد و فناوری that located in the university of your city
with the best wishes for you & your invent!
30u!


هر روز بیشتر از دیروز توهمی تر میشیم
شاید این سه شنبه بیاید شاید


-4 رای

ببین دوست عزیز ... این ۵ در صد که میگید در حالت عادیه یعنی وقتی هیچ کار خاصی دارید نمیکنید ..... اما این مقدار در زمان کار های مختلف زیاد میشود در قسمت های مختلف .. مثلا در زمان حل مسأله و غیره درصد استفاده از منطق میشه ۱۰۰ درصد .. حافظه ۵۰ درصد .. گرافیک ۱۰ در صد احساسات ۲ درصد و غیره ..... و مثلا زمان کار هنری میکنید یه بخش های دیگری کار میکنند .... هیچوقت هم همشون با هم کار نمیکنند ... چون ذهن مولتی تسکینگش ۳ - ۴ تا کار همزمان بیشتر نیست .. فکر کن همزمان هم ورزش کنی هم در حال کار هنری باشی هم در حل مساله هم داری به زبان خارجی حرف میزنی هم داری در اوج احساسات یکی رو میبوسی هم داری گریه میکنی هم داری میخندی هم آموزش میدی ...... اگر همه اینها هم زمان باشند اونوقت ار ۱۰۰ درصد مغز استفاده دارد میشود .. که شدنی نیست .. !
اصلا سیستم رگ ها نمیتوانند همزمان کل مغز را ۱۰۰ درصد فعال نگه دارند .. شدنس نیست ... اگر میشد .. اونوقت کلی اکسژن و غذا میخواستیم .. دیدی زمان اماحانات همه لاغر میشوند ؟


هرچي فكرمي كنم تكنولوژي خوشبختي نمي ياره كما اينكه موقعي موبايل نبود هم آرامش بيشتري بودوافراد اعتمادبنفس بيشتري درانجام كار پيدا مي كردن چون براي آب خوردن هم الان با موبايل بايد اجازه بگيرن(ازنظركاري).
تكنولوژي باعث درونگرايي افراد وفاصله گرفتن از فعاليتهاي اجتماعي واقعي بخصوص در خانواده ها ميشه.
هر گجتي كه اضافه ميشه عملا فرصت وفراغ بال كمتري پيدا مي كنيم.
ازلحاظ زيست محيطي هم كه فاجعه است هنوز ٢ سال نشده موبايل وتلويزيون و كامپيوتر و... هامون قديمي شدن وبايد عوضشون كنيم. براي توليد يه كامپيوتر چقدر آب، انرژي و... مصرف ميشه؟
يه موقع توسطل آشغالها غيرازآشغال سبزي وچندتا پاكت كاغذي چيزه ديگه نبود ولي الان هرشب يه كيسه زباله پراز بطري پت وانواع بسته بندي و... است. واقعاخجالت آوره.
تكنولوژي وپيشرفت آن اجتناب ناپذيراست وما بعوض آموزش دادن به فرزندانمون بايد بهش ياد بديم تومدرسه نگي ماهواره داريم يا بزرگتر كه ميشه نگران بايد باشيم يه موقع بادوستش نگرفته باشن يا آمال وآرزوشت بشه مهاجرت و....
بي گريزي درمقابل ناگزيري زمانه دست وپابسته در انتظاريم ، مقدمش مبارك


-2 رای
M i 532

جواب در پاسخ نظر جناب anti30pant_boy:
نمیدونم چرا شما فکر میکنی این طرح ساخته نشده و چرا فکر میکنی این طرح سخت هست؟
و این طرح یعنی ربات پرنده قبلا اجرا شده و ساختنش هم کاری نداره
یک پروانه +سخت افزار هدایت+نرم افزار +موتور
در ضمن هر وقت تونستی یک اختراع ثبت کنی اونوقت یک چیزی
البته من خودم با وحود اینکه نزدیک 20 وسیله را ابداع کردم ولی به علت همزمانی طرح و اختراغاتم با دیگران نتونستم هیچکدوم را ثبت کنم !
از جمله ابداعاتم هم که خیلی دوست داشتم و ثبت نشد موتور پیستونی دورانی و خودرو با طریقه قرار گرفتن چرخهای لوزی شکل زیر خودرو و حتی آیپاد و آیفون و آی مک هم اولین بار به ضحن من رسیده بود
از عید به اینطرف روی 3 تا از ابتکاراتم که خودروی پرنده عمود پرواز و هارد دیسک پرسرعت و ربات زورمند ! باشد دارم کار میکنم
ربات زورمند=رباتی در رده انسان نما که 3 برابر وزن خودش را بلند میکند
کلا خدا هیچ مخترعی رو مثل من بد شانس و یا ...نکند
البته میدانم هر 3 تا بویسله دیگران ثبت خواهند شد


M i 532

من همیشه به عواقب کارهام و اختراعاتم فکر میکنم و بعدش تصمیم به ساختش میگیرم
اون ماشین زمان زیاد سخت نیست ولی فوق العاده خطرناکه
فرض کنیم اون ماشین انتقال افراد به مکان-زمان دیگر را ساختم و ناگهان تبدیل به سیاهچاله مینیاتوری شد!
اصلا شاید وقتی که روشن کردم از اونطرف یک لشکر آدم و... اومدن و و....و.........
در ضمن بعضی ابداعات بهتره که هیچ وقت ساخته نشود!


-2 رای
M i 532

نمیدونم کی این تکنولوژی مزخرف کنترل کامپیوتر با مغز انسان
را تو بوق کرده !اگر دستم بهش برسه ....
آخه وقتی با موشواره 10 برابر از صفحه لمسی سرعت بیشتر دارم حالا تا بهخواهم فکر کنم که موشواره کجا باشه حداقل 1 ثانیه طول کشیده و...
کلا فقط همون طرح اشیاء مجازی 3 بعدی رو خوشم اومد
البته به نظرم عینک tv که نزدیک 20 ساله اختراع شده و تو همین نارنجی هم مدل سونی اون معرفی شد هم میتونه خیلی موفق باشه و برای دنیای مجازی ایده آل
بدرود تا بعد


M i 532

یادم رفت بگم اون تکنولوژی گوشی تغیرر شکل دهنده هم خیلی کاربردی هست و احتمال اومدنش تا 2015 نزدیک 90 درصد هستش
التهبه فکر من ایده گوشی تاشو و انعطاف پذیر رسیده بود که اونهم خیلی وقت پیش فهمیدم که...
فقط از این لیست اختراعات من کمه ! اگر عملی بشود


-2 رای
M i 532

نوشته سال 2021 ! من فکر کردم 2015 منظورش هست!
تا 2021 که باتری گرافنی ثل باتری گوشی ریخته ! خودروی پرنده هم خز شده ! فناوری 4d هم از 3d الآن در دسترس تره
خود فناوری 3d هم مسلما بدون عینک شده
آیفون و آیپد هم شاید یکی شده باشه!
فناوری مانیتور انعطاف پذیر هم خز شده و همه در حال استفاده بدون صفحه نمایش 4d هستند
حتی ممکنه سیستم عامل 4d ویندوز هم اومده باشه
البته آسانسور فضایی هم شاید تا اون موقع ساخته بشود
مورد مهمتر استفاده از ربات در هر خانه مثل فیلم I ROBOT هستش


Mehdi

دوست عزیز با این مملکتی که ما داریم تا 2000 ساله دیگه ام رنگ هیچکدوم از این چیزا رو نمی بینیم.


Pages

پربیننده ترین های ماه

تیم نارنجی

تمام حقوق برای نارنجی محفوظ است. ارجاع و استفاده موردی از مطالب در دیگر سایت ها و رسانه های الکترونیک تنها با ذکر نام نارنجی و درج لینک
به همان مطلب در نارنجی مجاز است. ذکر مطلب در رسانه های چاپی فقط با کسب اجازه قبلی مجاز است.

© 2007 - 2014 Narenji.ir

توسعه و میزبانی: پات شرق