لباس بیونیک ReWalk، ابزاری برای راه رفتن دوباره افراد فلج

چقدر اهل ورزش و پیاده روی هستید؟ فکر می کنید بتوانید مسیر ۴۲ کیلومتری ماراتن را راه بروید؟ خب، خیلی سخت به نظر می رسد! اما یک بانوی ۳۲ ساله فلج انگلیسی از پس این کار برآمده است. البته به کمک این لباس بیونیک که در عکس می بینید.

کلیر لوماس این هفته توانست مسیر ماراتن لندن را به پایان برساند، هرچند که این کار ۱۶ روز زمان برده است. و برای گرفتن مدال ماراتن لندن باید مسیر را در یک روز پیمود، اما وی با این کار توانسته نام خود را به عنوان اولین فرد معلول که با پای خود موفق به انجام این کار شد، ثبت کند.

لباس بیونیک خارق العاده ای که لوماس برای پیاده روی مسیر ماراتن استفاده کرده، محصولی از شرکت ReWalk است که توسط موسس آن، آمیت گافر ابداع شده است. آقای گافر بعد از فلج شدن طی یک تصادف رانندگی، به فکر تولید چنین ابزاری افتاد. این لباس همچون یک اسکلت خارجی عمل می کند که به افراد فلج امکان ایستادن، راه رفتن و حتی بالا رفتن از پله را می دهد.

افراد استفاده کننده، این لباس را به دور پاها و کمرشان می بندند و برای حفظ تعادل و بالانس از یک کوله پشتی به وزن 1‪.‬8 کیلوگرم استفاده می کنند که حاوی باتری تامین کننده نیروی ReWalk است. با دکمه های تعبیه شده روی این دستگاه، می توان تعیین کرد که فرد می خواهد بلند شود، راه برود یا اینکه از پله بالا برود. سنسورهای حرکتی و سیستم کامپیوتری تعبیه شده در این لباس، با همکاری یکدیگر میزان حرکت و وزن جابجا شده را محاسبه می کنند.

محاسبه جابجایی وزن برای این صورت می گیرد که مشخص شود کاربر لباس قصد دارد چه حرکتی را انجام دهد. آنگاه موتورهای کوچک تعبیه شده در آن، پایین تنه کاربر را در جهت مورد نیاز حرکت می دهند. و البته مکانیزم کار آن گونه هم که گفته شد، ساده نیست.

شرکت ReWalk هنوز چیزی در خصوص قیمت تمام شده و زمان عرضه این محصول به بازار اعلام نکرده است. اما شایعات حاکی از آن است که این اسکلت خارجی با قیمت ۶۵هزار دلار به فروش خواهد رسید.

در ادامه مطلب می توانید ویدیوی معرفی و شیوه کار این لباس کارآمد را ببینید.
بحث و نظرات

Goldenstarc

با اینکه من هنوز سالمم ولی بازم فکر نمیکنم بتونم 42 کیلومتر رو راه برم

پشتکارش عجیب زیاده


™S.⇝(◣☆◢)⇜.T☞

خدايا اميدوارم همه آدما سالم و سرحال باشن،خداي هرچي از اين دست خبرا رو كه ميشنوم بسيار خوشحال ميشم،درود بر انسانهاي كه واسه بقيه آدما ارزش قائل هستن....


آریا

چند مدت پیش هم مطلبی در باره آواتار های نظامی خوندم حالا واسه معلولین و یه مدت دیگه هم واسه ادم های معمولی، چهره دنیا واقعا داره نغییر میکنه! بچگی های خودمون تمام اینا افسانه بود.


واقعا وقتی لبخند این آدما رو آدم میبینه تحت تاثیر قرار میگیره درورد بر تکنولوژی و کسایی که از اون در راه درست و کمک به هم نوعان خود ازش استفاده میکنن و غیر ممکن ها رو ممکن میکنن


شما کار و زندگی نداری ؟!


™S.⇝(◣☆◢)⇜.T☞

كار نه ولي زندگي بله؛)


واقعا لذت میبرم این پیشرفت ها در جهت بهبود معلولین میبنم Smile
میهمان2 عزیز کاملا باهات موافقم. به نظر منم خدا خود ذهن انسانه و مهم نیست که به خدا اعتقاد داشته باشی مهم اینه که به انسانیت اعتقاد داشته باشی .به سلامتی اونایی که به انسانیت اعتقاد دارن.قصد توهین به هیچ دوستی رو ندارم و اعتقادات همتون احترام میزارم


به این میگن ی گجت خوب کمک بزرگی ی برای ناتوان ها هممه دعا کنیم خدا یا تمام مریض ها را شفا بده از جمله دوست عزیزمن امید اخلاق دوست که شنبه عمل قلب داره به امید خوب شدنش؟ الهی امین.


یعنی چه؟به جای این حرفا به افتخار این زن کف بزن.


خدایی عجب باطری داره که 40کیلومترو یه سره میره،خدایی


htc fan

به افتخار این زن و تولید کنندگان این لباس


نارنجی فکر کنم با این خبرات دنبال اینی که اشک ملتو در بیاری.


سلام
به قول خودمون: دمت گرم!! خدمت بزرگي انجام داده است.


Goldenstarc

دوست عزیز متن رو خوب نخوندی ها
16 روز طول کشیده
اون که روز یکسره نرفته ، قطعا استراحت هم در طول شب یا روز داشته
ماراتون عادی جند ساعت هم طول نمیکشه


هیتلر هم انسانیت داشت اما محدود به نژاد المان ها بود. یکی باید باشه این انسانیت رو تعریف کنه.
این خدایی که می گی همون ذهن انسانه میگه دزدی نکنید ، به پدر و مادرتون احترام بگزارید ، به فقرا کمک کنید…
اما این ذهن ادم گاهی وقتا میگه دزدی کن ، دروغ بگو ، بکش ، تقلب کن …(بلا نسبت شما)
چطور ممکنه این ذهن همون خدایی باشه که انسانیت رو تعریف میکنه؟!
این طرز تفکر از دوران انقلاب صنعتی شروع شد. موقعی که انسان به خیال خودش به بهشت موعود رسیده بود… و دیگه نیازی به خدا نمی دید. فکر می کرد که دیگه به تهش رسیده درحالی که بعدا متوجه شد نه ، تازه مصیبت ها شروع شده …
انسان فقط تونسته یک "ثانیه" ، فقط یک ثانیه نوری از زمین دور بشه و به ماه برسه. ۱۵ میلیارد "سال" نوری بقیه اش رو فقط با تلسکوپ با حسرت نگاه میکنه! اونوقت به خودش مغرور میشه که من خدام …
منم قصد توهین نداشتم ممنون که خوندین Smile


سلام
عالی بود نارنجی


نه دوست عزیز شما انسانیتو با حیوان 2 با که سخن میگوید فکر می کند و حرف میزند اشتباه گرفتین واسه همینه گفتین هیتلر هم انسانیت داشت! فقط اینو بهتون بگم هدف نهایی همه ادیان این بود که انسانیت آدما رو نهادینه کنن. همه اون چیزای که به اسم خدا گفتی همه اون کارها تو حیطه انسانیت تعریف میشه. البته تعریف و رسیدن به انسانیت حیطه بزرگیست که شناختش کار هر کس نیست و آگاهی و شناخت عمیقی از خود رو نیاز دارد . پس همون شما به دین بچسب اون هم روشیست برای رسیدن به انسانیت ولی این بار نه از روی شناخت. و آگاهی.( که البته راه پایدارتر و بهتریست) بلکه از راه ترساندن از یه هستی مافوق و از عذاب . واسه همینه که گاهی در جوامع دینی میبینم که به اسم دین که واسه انسانیت امده به کشتار انسانها دست میزنن چون که انسانیتشون از روی آگاهی نیست.


عالی بود تحت تاثیر قرار گرفتم


پربیننده ترین های ماه

تیم نارنجی

تمام حقوق برای نارنجی محفوظ است. ارجاع و استفاده موردی از مطالب در دیگر سایت ها و رسانه های الکترونیک تنها با ذکر نام نارنجی و درج لینک
به همان مطلب در نارنجی مجاز است. ذکر مطلب در رسانه های چاپی فقط با کسب اجازه قبلی مجاز است.

© 2007 - 2014 Narenji.ir

توسعه و میزبانی: پات شرق