دکمه Unprint را فشار بدهید تا کاغذ سفید تحویل بگیرید

به نظر شما اسم این دستگاه را چه می توان گذاشت؟ کاملا شبیه یک پرینتر است. اما تفاوت اش در اینجا است که کاغذ های پرینت شده را در آن قرار می دهید و از طرف دیگر کاغذ سفید تحویل می گیرید!

مهندس های سازنده این دستگاه، راهی پیدا کرده اند که با استفاده از لیزر، جوهر را از روی کاغذها پاک کنند تا بتوان دوباره از آنها استفاده کرد. آنها از لیزر سبز برای این کار استفاده می کنند چرا که بیشترین توانایی را برای این کار دارد.

محقق های دانشگاه کمبریج از پالس های کوتاه لیزر برای پاک کردن کلمات و تصاویر از روی کاغذ استفاده کرده اند. لیزر در واقع جوهر روی کاغذ را بخار می کند. اما به گونه ای که آسیبی به خود کاغذ زده نمی شود.

آنها می گوید این امکان را می توان در آینده به پرینتر ها و دستگاه های فتوکپی اضافه کرد تا یک دکمه Unprint هم داشته باشند. این روش روی جوهر مدل های بسیار متنوعی از پرینترها و دستگاه های فتوکپی کار می کند و به راحتی قابل استفاده است.

تیم سازنده می گوید شرکت های مختلفی برای داشتن این فناوری به آنها مراجعه کرده اند تا اولین دستگاه Unprint دنیا را به بازار بفرستند.

اگر استفاده از این فناوری فراگیر بشود ممکن است صرفه جویی زیادی در مصرف کاغذ به وجود بیاید و جان هزاران درخت نجات پیدا کند. کافی است تصور کنید تمام جزوه هایی که بعد از امتحانات بلامصرف می مانند، تبدیل به کاغذ های سفید بشوند.
بحث و نظرات

اشکان

این ایده جزوه رو خوب اومدی! صرفه جوییه فوق العاده زیادی میشه!


علی بیننده

بیش از اونچه که به نظر میاد، کاربردیه!
جان هزاران درخت واقعا ارزششو داره


Masoud

میتونه رنگ ته استکان چایی که از پارسال روی کاغذ مونده رو پاک کنه؟
کاغذهایی که من دارم معمولا اینقدر چروک خوردن که دیگه به درد پرینت هم نمیخورن چه برسه آنپرینت
به هر حال امیدوارم موفق باشن ایده جالبی بود Smile


اینه ایده
واقعا جالبه
خوشم امد اولین چیزی که باعث پاکی محیط میشه نه الودگی


خدا رو شکر يه چيز ساخته شد که تو ايران هم بشه استفاده کرد


بنازم بدین فرهنگ نیم ساعته پست گذاشتید بعد 5 تا کامنت
اگه نوشته بود اپل همه میپریدن تو کارشناس میشدن


آخ آخ ، پونصدی بدی تو ، سفید تحویل بگیری
بعد یه دسگاه دیگکه باشه ، سفید بدی تو پونصدی تحویل بگیری منتها اینبار پونصد هزار تومنیش Smile


M i 532

تو ژاپن هم نابغه مثل شما زیاد بود ! آبروی کل ایران هم رفت
اونها میګند مغز ایرانی فقط برای کار خلاف قانون !بهترین در جهانه!
خوب بالاخره کشورتون را مشهور کردید و اون هم چه جور مشهور بودنی !
دوست دارید همه چی مفتی باشه و نمیدونید همین عامل اصلی ګرونی هستش


در مورد «بخار جوهر» و نحوه جمع‌آوری و دور ریختن آن چیزی گفته نشده؟ به نظرم این مساله می‌تواند مشکل زیست محیطی جدیدی ایجاد کند.


kamiran 11
میشه عاجزانه ازت بخوام این بحث مسخره اپل اندروید رو تموم کنی
چند سالته؟


لـــــــــــــــــــــــــــا یـــــــــــــــــــــــــــــک
اقا این پیشرفت علم چه سرعتی داره


کاش یه unpresident هم برای ایران درست میکردن !


™S.⇝(◣☆◢)⇜.T☞

اشکان من اولین باره تو رو تو نظر اول میبینم بهت تبریک میگم(؛
بسیار ابزاره مفید و کاربردی هست،چه بسیار کاغذهای که دور ریخته میشن و یا با دیدی خیلی کم ارزش پارشون میکنیم و میندازیمش دور...!
فقط یه نکته:آیا این وسیله میتونی هر جوهری رو پاک کنه،چون مثلا جوهره خود نویس به خورده کاغذ میره،یا جوهر خودکارهای رنگی؟؟


™S.⇝(◣☆◢)⇜.T☞

پاسخ من به طور محض برای این کامنت آقا میلاد نبود و جنبه کلی داشت نصبت به تمام نظراتی که ایشون میدن چرا که اگه دقت کرده باشی تو بیشتر نظراتش بیشتر تو توهم به سر میبرن....
نکته بعدی هم راجب ایده بود خوب ایده با رویای دوران کودکی بسیار متفاوته،رؤیا برگرفته از احساسه در حالی که ایده از ادغام یافته های بشری با ترکیبی از نو گرای و مقداری هم نبوغ فردی و متعاقبا امکانات تسهیل بخش در راستای تحقق ایده سرچشمه میگیره که طرف حرفه من نمایش دادن وجه تفاوت این دو مقوله بود(:


اسمش میشه Unprinter


به درد مدرسه ی ما خیلی میخوره همیشه مشکل کاغذ دارن:)


™S.⇝(◣☆◢)⇜.T☞

آقا میلاد راجب این سؤال که گفتی:
کف کردی و یا فکر کردی کاملا دیوونه شدم؟
باید بگم که پاسخ کاملا مشخصه...
راجب ایده پردازی که صحبت کردی باید بگم بیشتر شبیه تخیلات یک کودک بود...اگه ملاک ایده باشه من تو شکاف زمان و مکان برای گذر به سیارات دور دست ایده سرای کردم ولی خودم موندم چون بیشتر شبیه خیاله تا ایده...!
راجب فشرده سازی فیلم هم شما قید کردید: من تنها مشکلم اینه که اصلا برنامه نویسی بلد نیستم!
خب عزیزه من همه ما هم یه چوبی لای چرخمون هست که مانع تحقق ایده ای که تو سر داریم میشه...پس تو افکارت یه بازیابی بکن...
همون بهتره راجب اپل نظر بدید.


چه جالب


اگه بتونه جوهر خودکار هم پاک کنه، عالی میشه.


Bahman

ایدش به فکر خیلی ها رسید از جمله من
اما اینکه چقدر برای ایده ای که داری تلاش کنی و محیطی اطرافت چطور باشه و چه امکانات و سرمایه ای در اختیارت قرار بگیره هم مهمه


™S.⇝(◣☆◢)⇜.T☞

راستش نمیدونم تو متن فقط گفته جوهر رو پاک میکنه،حالا ممکنه فقط جوهر چاپ یا خودکار و یا خود نویس و یا هرچیزی رو بتونه پاک کنه،چون به هرحال بافت ملکولی جوهر های مختلف متفاوته که قطعا ترکیب اون با بافت کاغذ و روش پاکسازی هر نوع جوهری باید متفاوت باشه...!


سورنا

میلاد جان ، ویدئو ، عکس و هر چیزی که تو کامپیوتر می بینی چیزی جز کد نیست همش 0 و 1 هستند که طبق الگوریتمشون برای من و شما ترجمه میشن تا بتونیم ببینیم 0 و 1 ها را به صورت پیکسل های خاموش و روشن و قرمز و سبز و آبی و ترکیبشون و ... اینکه ایده پرداز خوبی هستی باهات موافقم ، ایده هایی که برای تلویزیون اپل و ... دادی جالب بودند ولی اینکه بدون علم کد گذاری بخواید کد گذاری ای ابداع کنید شاید به اشتباه بروید یعنی شاید فکر می کنید عملی خواهد شد ولی اگر امکان پذیر نباشد شاید فکر کنید ان برنامه نویس ایده تان را می خواهد ببرد و ... و باعث ناراحتی شما بشود ، شما یک مطالعه و تحقیق در مورد عملی بودن یا نیودن ایده تان داشته باشید ، بعد از آن به دانشگاه های بزرگ برید و با اساتید برنامه نویسی (بپرس از دانشجو ها که آیا استادی هست که واقعا چیزی بارش باشه یا فقط یدک کش نام استادیه ، البته حتما نیازی نیست آن استاد برنامه نویسی کند اساتید دانشجویان نخبه ی حال و سابق خود را می شناسند می تونه معرفی تون کنه به کسی اصلا شاید ایده ی شما بشود پایان نامه ی یکی از دانشجویان نخبه که هیچ پولی هم از شما نمی گیرد) وقتی رو در رو بشینی باهاشون حرف بزنی بهتر می تونی تشخیص بدی امانت دار است یا خیر ، استفاده از فروم ها را بگذار انتخاب آخر چون نه هرگز دیدی آن طرف کیست نه خواهی دید ، در ضمن برنامه نویس بزرگ و حرفه ای زیاد در فروم ها نیستند حتی زیاد هم تدریس نمی کنند ، آنها در حال کد نوشتن هستند ، البته کد نوشتن و برنامه نویسی واقعا کار طاقت فرسایی است (البته شیرین هم هست ، خلق کردن همیشه شیرین است) به همین خاطر وقتی از لحاظ مالی به یک حد قابل قبولی میرسند حتی اگر بیل گیتز هم باشند با آن زریب هوشی و دید مهندسی ترجیخ میدهند راهبری گروه را بدست گیرند و مدیریت کنند .


بیسیار تا بیسیار ایده الی!


اشکان

درودی دوباره، نبودی؟! Smile
مرسی، البته من اوایل عضویتم خیلی اول میشدم! یه زمانی هم بود که تو همش اول بودی، یادته؟ ؛)
در مورد سوالت هم فکر میکنم بتونه، چون در اصل واسه همین ساخته شده دیگه، نه؟!


منکه تمام جزوه هام رو دارم
توی درس های اینده گاهی اوقات لازم میشه دوباره جزوه ها رو خوند
بیشتر به درد کاغذ بازی های الکی اداری می خوره


کاش یه چیزی بود قلبمون رو میذاشتیم توش و یه دل پاک و زلال مثل روزای کودکی تحویل میگرفتیم


آریا

اون ها هم جوهر دارن. پرینتر های لیزری صفحه کاغذ رو با لیزر دارای بار مغناطیسی میکنند و بعد با فاصله بسیار کم از کنار جوهر عبورشون میدن، اینطوری قصمت های باردار شده جوهر رو جذب کیکنند و عکس یا متن شما پرینت میشه.


سورنا

™(S.⇝☆⇜.T)عزیز ایده های آدم ها مثل بچه شون میونه Smile جدی می گم ، آدم ها تعلق خاطر دارن به چیزهایی که حس می کنن منشا وجودش از خودشون هست مثل ایده ها ، یکم ملایم تر برخورد کنید جای دوری نمیره . میلاد هم باید مطالعات زیادی کنه براش تو کامنت پایین توضیح دادم .


میلاد خان نمی خوام تو ذوقت بزنم ولی در مورد فشرده سازی فیلم کسی که دانش ریاضی قوی ای نداشته باشه نمی تونه کاری از پیش ببره. البته من که نمی شناسمت شاید هم دانشش رو داشته باشی. هرچند اینی که گفتی 100 تا 1000 برابر فشرده سازی فیلم بدون از دست دادن کیفیت من رو به شک می اندازه که ایده ات مبتنی بر دانش باشه چون به هیچ وجه امکان نداره با روشهای فشرده سازی Lossless به چنین فشرده سازی ای در تصویر و فیلم رسید. با این حرفت تن کلود شانون رو تو گور لرزوندی.

بعضی زمینه ها هست که آدم تا وقتی بیس علمی اون رو نداشته باشه نمی تونه توی اونها ایده بدرد بخوری رو ارائه بده. البته شاید از نظر خودش خیلی ایده بکر و عالی ای باشه ولی وقتی با متخصصین اون زمینه مطرح می کنه می فهمه که یا ایدش کلا چرنده و یا اینکه جزو اولین ایده هایی بوده که سالها پیش در ابتدای پیدایش اون زمینه علمی مطرح شده و اصلا ایده جدیدی نیست.


Mehrzad

حال ميده جزوه دوستتو شب امتحان پاك كني


مهران

Biggrin من باید رو شناسنامه. قرارداد.کارت پایان خدمت.پاسورد و ... کار کنم خوب چیزیه دستشون درد نکنه حتما میشه فقط یه قسمتایی رو پاک کرد دیگه؟؟؟؟


تو پست قبلی خیلیا گفتن با گیاهان مهربون باشم. منظور اینه. وقتی بشه بازیافت کرد به این راحتی. اونوقت درختارو بیخودی قطع نمی کنن تا جزوه های پر غلط غلوطمون رو بنویسیم


به عقل کدام آدمی می رسید؟


Hamidreza

چند روز دیگه ورژن جدید این میاد که به اینترنت وصله و حتما انلاین کار میکنه که تو ایران فیلترش میکنن.


M i 532

عزیز من را که میبینی خدای ایده هستم
الان یک ایده فوق خفن جدید دارم که انقلابی در عرصه فرمت ویدیو میشود و حجم فیلمها را از ۱۰۰ تا۱۰۰۰ برابر کاهش میدهد
کف کردی و یا فکر کردی کاملا دیوونه شدم؟
۹۰ درصد ایده هایی که در حهان عملی میشود قبلا در ذهن من شکل ګرفته عزیز
تازه فیلم را با همون حجم میتونی ببینی ! و در صورت فشرده تر کردن از ۱۰۰ برابر کمتر خواهد شد یعنی یک فیلم اصل full hdرا اګر بدون فرمت ۳۰۰ ګیګابایت در نظر بګیرید با فرمت ابتکاری خودم حداکثر میشود ۳ ګیګابایت ! با قابلیت پخش ! با کیفیت اصل
اګر بصورت فشرده شده غیر قابل پخش باشه میشود ۳۰ مګابایت مافوق فشرده شده
منتها من مشکلم اینه که اصلا برنامه نویسی بلد نیستم!
و برای اجراش به ۳ برنامه نویس از ۳ تخصص مختلف احتیاج دارم و فعلا دارم میبنم میتونم با بودجه جلو برم(پول میاد دستم حالا از هر جا) و یا افراد را با کار افتخاری جور کنم !
روش فرمتی که در آینده حتی موفقتر از حالا خواهد بود و خیلی سر بسته بګم که حجم فیلمهای آینده را با درصد بیشتری نسبت به حال کاهش میدهد و این واقعا انقلابی ترین ایده تمام عمر من در عین ساده ترین بودنش هست
حالا به من بګو چیکار کنم عملی کنمش؟!
همش هم در ذهنمه فعلا ! از ترسم تا حدودی اصلا نمیتونم به خودم هم اعتماد کنم! دیګه بقیه که...
باز ترسو شدم که! موردشور هر چی ترس را نبرند که مثل سنګ همش می افته فرق سرم
از امروز هم تصمیم ګرفتم که فردا در فروم و ... با چند تا برنامه نویس صحبت کنم منتها بزرګترین مشکلم اینه که چطوری بګم چی میخواهم در حالتی که اون شخص برنامه نویس نتواند ایده را حدس بزند!!!
یکی کمک کنه دقیقا باید چه مسیری را بروم داره مغزم منفجر میشه از بس فکر کردم


موضوع دیگه ای که در مورد اون صحبت نشده مصرف برق این دستگاهه. با وجود انرژی هسته ای و انرژی های جایگزین هنوز هم بخش عمده برق با استفاده از سوختهای فسیلی تولید میشن و مصرف بیشتر برق مساوی است با آلودگی بیشتر محیط زیست.


خوب صرفه جويى كه در مصرف درخت ميشه، ارزش مصرف برقش رو هم داره.


خوب هر دو باعث صدمه به محیط زیست میشن باید دید ضرر کدومش کمتره.


سورنا

کاملا موافق نظر شما هستم ، در این کامنتم هم فقط از نوع و روش رد کردن ایده ی میلاد (یا هر شخص دیگری) گفتم.


o roya ham chenin fanavari ro fekr nemikardam hata ta nesfe ham khondam bavaram nemishod . . . Aalie ba narenji movafegham mioTone khaili sarfe joei kone


به قول بیل گیتز: واو


ganboo

واااای...بچه ها من با مرورگر سیمبین وارد ای http://html5test.com/ شدم نمرش شد 16


-11 رای

کاش اپل از این پرینترا بزنه
فقط ایفون
فقط اپل


اونوقت ما بهشون میگیم غربیه کافر
اینا جاشون تو بهشته به خدا


sajjad

یه روزی میرسه فرزندانمون باور نمیکنن برا یه دکمه unprint چقدر ذوق کردیم.
البته اگه اون موقع هم از پرینتر استفاده بشه


هادی

ایکاش قیمتش هم می گفت و اینکه اولین شکرتی که می سازتش کیه
از معدود چیزایی که ممکنه بخرم
اگه ارزون باشه 100 در 100 می خرم
کمتر از 200 تومن
ولی فکر نکنم انقدر ارزون باشه:(


Bahman

فناوری خیلی جالبیه و باعث نجات کره زمین میشه. هرچند کشورهایی مثل ژاپن 90 درصد کاغذهایی که استفاده میکنن بازیافتی هست و مثل اینجا نیست که از کاغذ بازیافتی فقط برای ساخت روزنامه و کارتون استفاده میکنن ولی این فناوری باعث میشه هزینه بازیافت خیلی پایین بیاد. البته به شرطی که کاغذ خیلی چروک نشه


خيلي خوبه! مخصوصا واسه جزوه هاي دانشگام كه از روز اولش نوتر مي مونه!


Apple

ببخشيد كه نظرم به اين پست مربوط نميشه
آقاى هنرمند شما نميخواين يه فكرى برا بخش نظرات بكنين چون الان هركس با نام يكى ديگه كه از قبل ثبت شده مياد و جاش نظر بده همچنين آواتار
راه حل پيشنهادى:
كسى كه از قبل نامى رو ثبت كرده كسى ديگرى نتونه باز اين نام رو انتخاب كنه
درمورد آواتار ميتونين كليك راست كردن و كپى از آوتار رو ممنوع كنين .


icarian

میدونید چرا این خبر رو خوندم حرصم گرفت چون 6ماه پیش اومدم همچین ایده ای رو بیان کردم کلا منو یه اسکول نشون دادن. یعنی تفاوت فرهنگی اینجا پیدا میشه که بجایی که منو تشویق کنن زدن کلا ناامیدم کردن


Pagesپربیننده ترین های ماه

تیم نارنجی

تمام حقوق برای نارنجی محفوظ است. ارجاع و استفاده موردی از مطالب در دیگر سایت ها و رسانه های الکترونیک تنها با ذکر نام نارنجی و درج لینک
به همان مطلب در نارنجی مجاز است. ذکر مطلب در رسانه های چاپی فقط با کسب اجازه قبلی مجاز است.

© 2007 - 2014 Narenji.ir

توسعه و میزبانی: پات شرق