اخطار حمله گرگ: ارسال پیامک به چوپان توسط گوسفندان

اخطار به چوپان توسط گوسفند درباره حمله قریب الوقوع گرگ از طریق اس ام اس ممکن است طرحی خیالی و خنده دار به نظر برسد. اما تست این سیستم چندی است در سویس آغاز گشته است.

طی یک آزمایش تجربی مشخص شد که تغییر در ضربان قلب گله کاملا مشخص و قابل ثبت و شناسایی است. که می توان از آن در یک سیستم اخطار متصل به زنگوله گوسفندان استفاده کرد تا علاوه بر فراری دادن گرگ ها، چوپان را هم با ارسال پیامک از خطر مطلع سازد.

Jean-Marc Landry بیولوژیست می گوید: «برای اولین بار است که چنین سیستمی در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد.» او یکی از افراد تیمی است که تست این سیستم را از هفته گذشته در علفزارهای سوییس شروع کرده اند.

در این آزمون که گزارش آن توسط خبرگزاری رسمی سوییس (ATS) منتشر شده، ده گوسفند که هر کدام به یک دستگاه مانیتور قلب مجهز شده اند، توسط یک جفت سگ گرگ مورد تهدید قرار گرفتند. در طول این آزمایش تجربی، تغییرات ضربان قلب گله چنان مشخص و معنی دار بود که بتوان از آن برای فعال کردن سیستم اخطار دور کننده گرگ ها و ارسال اس ام اس به چوپان استفاده کرد. این گجت اخطار دهنده قرار است در زنگوله دور گردن گوسفندان تعبیه گردد.

پیش بینی می شود که این سیستم برای صاحبان گله های کوچک که منابع مالی لازم برای تهیه سیستم های محافظتی گرانقیمت را ندارند، بسیار کاربردی خواهد بود. همچنین استفاده از آن در دهکده ها و مناطق توریستی، می تواند نیاز به سگ های نگهبان (که باعث وحشت توریست ها می شوند) را کاهش دهد.

انتظار می رود که طرح اولیه این گردن بند تا پاییز آماده شده و از سال ۲۰۱۳ در فرانسه و سوییس مورد استفاده آزمایشی قرار گیرد. علاوه بر این، کشورهایی مانند نروژ هم برای استفاده از این محصول اعلام امادگی نموده اند.
بحث و نظرات

عاشق بی اپل

مرسی . چه قدر جالبه . + تیتر باحالی هم براش گذاشتین !


با سلام.
یه مزیت دیگه ای هم که داره، اینه که چوپان ها از خیلی از بیماری هایی که سگ ها منتقل می کنند، در امان می مونند.
ولی خودمونیم ها! یه چوپان، اینقدر خرج داره که دیگه فکر کنم نمی تونه یه موبایل با این سیستم بخره. اونم (در مورد سیستمه) برای حد اقل پنجاه - شصت تا گوسفند!
واقعا گوسفندا چه قدر پیشرفت کردن.


سايرس

تو ایران همینجوریش هم گوشت گرونه
دیگه اگه بخوان از این روش استفاده کنند قیمت گوشتو چند برابر میکنندبعد میان میگن گه گوسفندامون هوشمندند


این ببعی ما خیلی بی مرام شده، دیگه اس نمیده...


Hami:D

از فردا گوسفندها با چوپانا sms بازی می کنن Smile


ممکنه در آینده به فناوری ابری هم مجهز بشن ! خوش به حال گوسفندا !


اپل جدیدا خیلی مرموز شده. وقتی اپل مرموز و پنهان شد یعنی داره روی یک محصول انقلابی کار می کنه. شک نکنید شهریورماه، شاهد بهت سامسونگ، گوگل، مایکروسافت، ... خواهیم بود. مرده باد اپل که اینقدر دنبال کیفیته.


Forever Alone

والا سرعت اس ام اس ایران اونقد کنده که اگه بیاد گرگه گوسفندا رو خرده یه آبم روش تازه اس ام اس به یازده دو صفره چوپان میرسه(انتظار ندارید که چوپان گلکسی اس سه یا آیفون داشته باشهD ;D:)


MHS

اون موقع داستان چوپان دروغگو به گوسفند دروغگو تغییر نام میده ، یک گوسفند دروغگو که الکی به چوپانش اس ام اس میفرستاده که گرگ بهش حمله کرده و وقتی که واقعا گرگ بهش حمله میکنه چوپان فکر میکنه که داره الکی میگه و گرگ میخوردش


گنجشکک اشی مشی

دیگه چوپان دروغگو نمیتونه دروغ بگه چون میرن اس ام اس هاش رو چک میکنن


ToX

دیگه تکنولوژی رو تا توی طویله هم بردند...


فکرشو کنید اگه گوسفنده ترول باشه پی میشه!؟


mahdi

بببععععععععععععععع بعععععععععععععععع!


یاد ببعی توی کلاه قرمزی افتادم


عالی فقط مونده گوسفندابیان smsبازی کنن.!!!


Bar_Code

فکر کن اینجا به خود ما هم اهمیت نمیدن ...
اونوقت اونجا حتی دوست دارن به گوسفندان هم خدمت کنن..... ای ی ی ی روزگار!


mashkanis

اين دستگاه رو ببنديد گردن ماها كه شديم عين گوسفند مطيع . وقتي قيمت گوشت و مرغ رو مي شنويم صداي ضربان قلبمون اونقد زياد مي شه كه ده تا اس بفرسته براي مسئولين . شايد فرجي شد .


--NIMA--

عجب عکس باحالی داره این پست.
فک کن گوسفندا انگری شیپ بازی میکنن


آنها کجا و ما کجا...................


از فردا ديكه گوسفنداهم به همديگه شماره ميدن


س.د.ف

توی متن به اشتباه نوشتید سگ گرگ (سگ گرگ نیست و گرگ سگ !)
شاید هم اشتباه ترجمه شده و منظور اصلی سگ گرگی بوده !


اگه مثل چوپان دروغگو عملکرد اون موقع چی میشه؟!!!


پربیننده ترین های ماه

تیم نارنجی

تمام حقوق برای نارنجی محفوظ است. ارجاع و استفاده موردی از مطالب در دیگر سایت ها و رسانه های الکترونیک تنها با ذکر نام نارنجی و درج لینک
به همان مطلب در نارنجی مجاز است. ذکر مطلب در رسانه های چاپی فقط با کسب اجازه قبلی مجاز است.

© 2007 - 2014 Narenji.ir

توسعه و میزبانی: پات شرق