6 مشکل مشهود آیفون 5 و iOS 6، و توضیح آنها

داستان ساده است؛ اپل یک آیفون جدید معرفی کرده، که البته به این معنا است که همه ذره‌بین بر می‌دارند و به دنبال مشکلات آن می‌گردند. ولی صبر کنید! آیا این اولین بار است که مشکلاتی در آیفون جدید به چشم می‌خورد؟ البته که نه. حتماً ماجرای معروف آنتن‌گیت آیفون 4 را به خاطر دارید. مشکل باتری در به روز رسانی به iOS 5 را چطور؟

خب، این‌بار هم محصول جدید خالی از مشکل نیست. بدنه زود رنج و مستعد خش برداشتن است؛ رنگ بنفشی در عکس‌هایی با نور زیاد یه چشم می‌آید؛ و البته مصیبت نقشه جدید را هم نمی‌توان از یاد برد. بعضی‌ها می‌گویند که اینها مشکلاتی جدی هستند، برخی دیگر هم می‌گویند این همه هیاهو فقط به خاطر این است که اسم اپل در میان است.

کدام یک حقیقت دارد؟ در واقع، هر دو. شکایت‌های بر حقی صورت گرفته. انتظارات بالا از اپل، باعث شده معیارهایی که کاربران برای محصولات این کمپانی در ذهن دارند، بالاتر از سایر کمپانی‌ها باشد. تحلیلگر گارتنر، خانم کارولینا میلانِسی می‌گوید: «من فکر می‌کنم کاربران در مورد اپل، انتظارات بالایی دارند. در عین حال، به نظرم خیلی‌ها کِیف می‌کنند از اینکه با پیدا کردن ایرادی در محصولات اپل، نشان دهند که این کمپانی کامل نیست.»

و حالا که آیفون 5 به دست کاربران عادی و البته متخصصین رسیده، گویا خیلی‌ها در صف شکایت قرار گرفته‌اند. برخی از موارد واقعاً مشکل بزرگی به حساب نمی‌آیند ولی در مقابل، ایرادات واقعی هم در این محصول وجود دارد.

در ادامه مطلب به توضیح این مشکلات پرداخته‌ایم.


مورد اول: خراشیدن آسان  

apple-iphone-5-phone-review-27.jpg

خیلی زود بعد از رسیدن بسته‌های پستی آیفون 5، بعضی خریداران اشاره کردند که به محض خارج کردن تلفن جدیدشان از جعبه، با خراش‌هایی در پشت یا کناره‌های آن مواجه شده‌اند. بعضی‌ها گفتند که تعویض جنس بدنه پشتی از شیشه به آلومینیوم آنودیزه، به خصوص در مورد آیفون مشکی، باعث می‌شود به آسانی خش‌های بد منظره‌ای روی دستگاه بیافتد.

بدنه آیفون 5 درست مثل آیپد و مک‌بوک های اپل از یک شمش یکپارچه آلومینیومی ساخته می‌شود. تحلیلگر IHS آقای کوین کلر می‌گوید: «مشکل اینجا ست که آلومینیوم ذاتاً فلز نرمی است.» آلومینیوم بدنه آیفون، بعد از اینکه شکل اصلی خود را یافت از طریق فرآیند آنودیزاسیون، که شامل آبکاری برای افزودن رنگ به آن است، به یکی از دو رنگ سفید یا مشکی در می‌آید ولی مشکل این است که هیچ روکش محافظی بر روی رنگ قرار نگرفته: «ما با فلز لُخت طرف هستیم. به آسانی خش بر می‌دارد. می‌شود با کلید یا هر چیز دیگری آن را خش خشی کرد.»

این، در مورد آیپد و مک‌بوک مشکلی به وجود نمی‌آورد ولی کاربران آیفون را مدام در کنار سایر اشیا، در جیب یا کیف می‌گذارند به همین خاطر به طور فزاینده‌ای روی بدنه آن خش می‌افتد و این از نظر کاربران یک مشکل بزرگ است. کایل وینز از iFixit می‌گوید: «من در اصل از این ایده که فلز به مرور زمان فرسوده و رنگ اصلی‌اش پیدا شود خوشم می‌آید، برای همین با خراش‌ها مشکلی ندارم.» ولی آیا همه همین‌طور هستند؟ معلوم است که نه. ‌

این یک مشکل ذاتی در بدنه آیفون 5 است و به نظر می‌رسد تنها راه برای بر طرف کردن آن استفاده از فلز‌های مرغوب‌تر مثلاً تیتانیوم یا آلیاژ "فلز مایع" باشد. ولی اگر کسی باشید که فقط آیفون می‌خواهید و دیگر هیچ، یا باید با خش‌ها کنار بیایید یا اینکه از کیس‌های محافظ استفاده کنید. البته این مشکل در آیفون 5 سفید به چشم نمی‌آید، پس می‌توانید نیم‌نگاهی هم به آن رنگ داشته باشید.


مورد دوم: تراژدی نقشه iOS 6  

berlinios-6.jpeg

می‌خواهید به برلین بروید؟ به تصویر بالا نگاه کرده و شک نکنید، جایش در نقشه بالا به خوبی توسط اپل مشخص شده، قطب جنوب!

نقشه آیفون 5 یک مشکل واقعی و جدی است که حتی مدیر عامل اپل را هم به یک عذرخواهی رسمی -هر چند فرمالیته- وادار کرد. این نقشه، به احتمال زیاد مهمترین مشکلی است که خریداران آیفون 5 با آن روبرو هستند. حتی دارندگان سایر محصولات اپل هم از دست آن در امان نیستند.

مشکلات اپل مپز را می‌توان به این صورت بر شمرد؛ تصاویر سه بُعدی و ماهواره‌ای خراب یا دارای اعوجاج؛ سیستم هدایت مسیری که آدرس‌های غلط می‌دهد؛ اطلاعات تاریخ گذشته درباره فروشگاه‌ها و غیره؛ عدم ارائه مسیر حرکت به سوی مقصد که گوگل مپز این ویژگی را دارد.

مشکل آنقدر جدی است که بعضی از کاربران دستگاه‌های قدیمی‌تر، از به روز رسانی به iOS 6 خودداری کرده‌اند. کایل وینز از iFixit می‌گوید: «نقشه واقعاً مشکل بزرگی است. من تا ارائه اپلیکیشن نقشه گوگل از به روز رسانی خودداری می‌کنم.» تا آن زمان، تنها راه اکتفا به نقشه‌های تحت وب است.


مورد سوم: رنگ بنفش در عکس‌های رو به منبع نور  

purple_flare_iphone5.jpg

قبلاً در نارنجی به این مورد پرداختیم. می‌خواهید یک عکس از آسمان بعد از ظهر بگیرید و با اینستاگرام به اشتراک بگذارید ولی بَنگ! نتیجه‌اش می‌شود یک عکس که انگار با فیلتر بنفش ویرایش شده.

علت بروز این مشکل می‌تواند هر چیزی باشد، از اختلال به خاطر نور UV یا IR گرفته تا مشکلاتی که ممکن است در فرآیند ثبت دیجیتالی عکس بروز کند، یا حتی لنزهای آنتی رفلکس یا نورگیری بیش از حد دوربین. این مشکل فقط مختص دوربین آیفون 5 نیست بلکه خیلی از دوربین‌های دیجیتال هم از آن رنج می‌برند.

در مورد آیفون 5 بعضی‌های اشاره کرده‌اند که علت بروز مشکل، حذف فیلتر IR است که باعث می‌شود بی‌نظمی‌های بنفش موجود در عکس‌های آن از عکس‌های آیفون 4S بیشتر باشند. البته می‌شود شیشه محافظ که از جنس یاقوت کبود است را هم سرزنش کرد.

در بعضی از تست‌ها آیفون 5 از نسل قبلی خود بهتر عمل کرده و در برخی خیر. ولی در تستی مشابه که بر روی آن، گکلسی اس 3، آیفون 4S و اچ تی سی وان ایکس صورت گرفته، آیفون 5 بدترین نمره را از این بابت دریافت کرده. آیا باید خیلی از بابت این مشکل نگران بود؟ نه، گاهی بروز می‌کند و گاهی هم نه، ولی این می‌تواند بهانه خوبی برای تعویض تلفن باشد.


مشکل چهارم: انتشار نور از درز لبه تلفن  

iPhone-5-Light-Leak.jpeg

به نظر می‌رسد این مشکل که برای اولین بار در انجمن گفتگو سایت Macrumors مطرح شد، در مدل سفید آیفون 5 بیشتر به چشم بخورد تا مدل مشکی. پارسال هم دارندگان آیفون 4S سفید مورد مشابه آن را گزارش کرده بودند.

این مورد در بین سایر مشکلات خیلی کوچک تلقی می‌شود چون به احتمال زیاد ناشی از مشکل ساخت آیفون خریداری شده است. بنابراین قطعاً می‌شود با رجوع به فروشگاه، به تعویض دستگاه و دریافت یک تلفن فاقد این نقص اقدام کرد.


مشکل 5: خطوط تصادفی در کیبورد  

347571662_640.jpg

یکی دیگر از مشکلات گزارش شده، به وجود آمدن نقص‌های کوچک پیکسلی در کیبورد آیفون 5 است که موقع وارد کردن رمز Apple ID بروز می‌کنند. یعنی موقع تایپ، خطوط افقی روی کیبورد به نمایش در می‌آیند. در اپلیکیشن اپل استور هم این مورد دیده شده.

بعضی‌ها این مشکل را با به کار بردن تیترهایی نظیر "مشکل بزرگ نمایشگر آیفون 5" زیاد از حد گُنده کرده‌اند حال آنکه اصلاً ربطی به نمایشگر ندارد و یک مشکل نرم افزاری است که احتمالاً با ارائه آپدیت برای iOS رفع خواهد شد.


مشکل 6: ایراد در وای-فای  

iphone-5-wireless-2.jpg

این اولین باری نیست که یکی از دستگاه‌های ساخت اپل دچار خود در گیری از نوع وای-فای می‌شود. ولی قضیه از آنجایی سر و صدا به پا کرده که به ناگاه میلیون‌ها آیفون 5 در دست مشتریان قرار گرفته و آنها هم انتظار دارند همه چیز -طبق ادعای اپل- بی‌نقص کار کند.

گویا این مشکل نیز نرم‌افزاری است چون خیلی از دستگاه‌های قدیمی آپدیت شده به iOS 6 نیز به آن دچار شده‌اند و بعد از بازگشتن به iOS 5 دوباره بدون مشکل کار کرده‌اند. غیر از عدم اتصال به شبکه وای-فای یا کندی در ارسال و دریافت داده‌ها، مشکل دیگری نیز وجود دارد و آن، عدم اتصال به وای-فای در زمانی است که کاربر مشغول استفاده از شبکه مخابراتی برای دریافت داده‌ها است.

البته این مورد آخر با ارائه آپدیتی برای اوپراتور Verizon رفع شده ولی هنوز آپدیت جهانی از راه نرسیده و مشخص نیست آیا تمام مشکلات را رفع خواهد کرد یا خیر.
بحث و نظرات

200 رای
گوگل

به نقل از وب سایت ویکی پیدیا, واحد پول ایران بی ارزشترین واحد پول جهان شناخته شده است. این مبنا بر حسب آن است که یک ریال از واحد پول ایران نمیتواند هیچ تک واحد پولی کشور دیگری را خریداری کند.

www.en.wikipedia.org/wiki/Least_valued_currency_unit


اين ديگه چه وضعشه!! صبح بلند ميشي 500 تومن ميره رو دلار! اين بانك مركزي پس چه غلطي ميكنه؟!
نارنجي در سايتو تخته كن اين چيزا رو ديگه كجا مي بينيم؟!


روزبه هستم ؛)

براى من فرقى نداره چه سام چه اپل چون هردو اينا از توانم خارج شدن چون ديگه بايد از پشت شيشه نگاه كنم شايد دست كسى ببينم بگم ميتونم لمسش كنم يا شايد ٣سال ديگه توان خريد اينو داشته باشم


روزبه هستم ؛)

مردم تو مرحله ٥ هستن


173 رای
mardin

جابز كجايي كه ببيني چه بلايي سر اپل اوردن...


106 رای

ولمون کنید من الآن بیشتر از یکساله که نارنجی رو واسه تفریح میخونم چون دیگه توانایی خرید هیچ کدوم از گجت هایی که توش معرفی میشه رو ندارم... وقتی مردم نتونن بخرن دیگه 3200 و 3300 فرقی نمیکنه! پوادار ها روز به روز پولدار تر و ما هم بدبخت تر میشیم... آیفون همکه از همون اول تو ایران افراد معدودی توانایی خردیشو داشتن الانم که دیگه هیچکس! مهم نیست دوستان بحث نکنید این اشکال ها باشه یا نباشه به حال مایی که نمیتونیم بخریم فرقی نداره. بیابیید بیخیال قیمت بشیم و مثل قبل دور هم تو نارنجی در مورد متن (بدون در نظر گرفتن قیمت) بحث کینم.


ُُRealisticSADEGH

میگم اینکه برلین تو قطب جنوبه زیادم بد نیست ها...
بریم یه دونشو بخریم شاید تهرانم افتاد تو آمریکا Smile


Forever Alone

خراش دیگه چرا؟؟؟؟
میگفتن تو این مورد دیگه یک شده که
اینم اپلتون
پلاستیک که بهتره


من گوشیم ایفون 4s هست به ios 6 هم اپدیتش کردم ولی مشکل وای فای نداره!!!


حامد

http://www.siliconindia.com/gadget/news/5-Issues-in-Samsung-Galaxy-S3-Revealed-nid-122863.html
هیچ دستگاهی بی نقص نیست اما اپل خیلی مورد توجه هست ... جالب اینه که من به شخصه به هیچ کدوم از مشکلات ورژن ios ۶ که گفته میشه رو نداشتم اما مشکلات آیفون ۵ رو به شخصه تجربه نداشتم اما من توی صفحات سایت های خارجی نظرات رو می خوندم خیلی ها هیچ مشکلی نداشتند ... همونطور مطمعنا خیلی ها ممکته بگن مشکلاتی که در لینک بالا هست رو نداشتند اما کاربران زیادی این مشکلات رو داشتن اما به دلیل توی چشم بودن محصولات اپل معمولا زیادی مورد توجه هستند


اپل تو تنها چیزی که اوله,شستشوی مغزی مشتریان و طرفدارانش هست,یه شرکت مغرور که هیچ وقت به خاطر کم لطفی هاش عذرخواهی نمیکنه و تازه منت هم میذاره.
بشمارین:
۱) خراش برداشتن بدنه
۲) رنگ پریذگی
۳) درز نور
۴) مپ کج و کوله باگ دار ......
۵) سیری نا مطمین
۶) مشکلات wireless
۷) سرعت پایین اینترنت واسه برخی اپراتورها
۸) صورتی شدن عکس ها
۹) لق بودن اجزای داخلی و ایجاد صدا
۱۰)تخلیه ناگهانی باطری به میزان ۴۰٪
11)خطوط تصادفی در کیبورد
12)زود خالی کردن باطری در ایفون5
اینم لینکهاش
http://www.emirates247.com/business/apple-iphone-5-top-6-defects-and-dis...
http://www.pcmag.com/slideshow/story/303042/top-apple-iphone-5-complaints/1
http://www.pcmag.com/slideshow/story/303042/top-apple-iphone-5-complaints/1


Chester

وای وای اون قسمت نقشه رو دیدم کلی خندیدم.
برلین تو قطب جنوب !!!!!!
من طرفدار محصولات اپل هستم ولی دیگه واقعا داره سوتی میده.
امروز بادیدن دلار 3300 تومانی غمم گرفت ولی نقشه اپل روزم رو به هاها تبدیل کرد.


amiraliaaa

حداقل


فامیل دور

نارنجی جان مشکلات ۱۱ تا هستن نه ۶ تا....
بشمارین:
۱) خراش برداشتن بدنه
۲) رنگ پریذگی
۳) درز نور
۴) مپ کج و کوله باگ دار ......
۵) سیری نا مطمین
۶) مشکلات wireless
۷) سرعت پایین اینترنت واسه برخی اپراتورها
۸) صورتی شدن عکس ها
۹) لق بودن اجزای داخلی و ایجاد صدا
۱۰)تخلیه ناگهانی باطری به میزان ۴۰٪
11)خطوط تصادفی در کیبورد
اینم لینکهاش
http://www.emirates247.com/business/apple-iphone-5-top-6-defects-and-disadvantages-2012-09-28-1.476971
http://www.pcmag.com/slideshow/story/303042/top-apple-iphone-5-complaints/1
http://www.pcmag.com/slideshow/story/303042/top-apple-iphone-5-complaints/1
راستی‌ اینمِ راه حل واسه مشکل وایفای
osxdaily.com/2012/09/27/iphone-5-wifi-problem-fix


mahdi

شما خودتون گوشیتون چیه؟
وقتی می گید آیفون 5 خوب باید با s3 مقایسه کنید نه با دستگاه های اندرویدی معمولی


سومین سال پی در پی گوشی های سری گالکسی سامسونگ گوشی های اپل رو شکست دادند نگاه کنید به این لینکها:

iPhone 5 vs. Samsung
Galaxy S III
http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs-Samsung-Galaxy-S-III-Quad-Core
http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-5-vs-Samsung-Galaxy-S-III

iPhone 4S vs. Samsung Galaxy
S II
http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-4S-vs-Samsung-Galaxy-S-II

iPhone 4 vs. Samsung
Galaxy S
http://geekaphone.com/compare/Apple-iPhone-4-vs-Samsung-Galaxy-S


metti

اسکارلت کجایی؟؟
نکنه رفتی برلین (قطب شمال)
بیا اونایی که باهات کل کل میکردنو ببین
شش تائیا (6 مشکل اپل)


ocaen

مشکلاتی که تو متن ذکر شد برای یه انسان که تعصبی به هیج یک از برندها نداره و میخاد یه گوشیه خوب بخره باعث دورشدنش از آیفون میشه


Bar_Code

اپل دوستان عزیز! حالا قانع شدید؟؟ (فکر نکنم) من نمیدونم چرا فقط طرفداران اپل اینجوری هستن!!؟ لجباز.... یکدنده.... بازم بیاین اپل اپل کنید!

محصول جدید اپل این همه مشکل داره ولی بازم زیر بار نمیرن! ( الان میگن آقای دادگستر سامسونگیه)

درک ندارن که آقای دادگستر توی این پست بی طرفانه معایب محصول جدید رو ذکر کردن! همش نیمه پر لیوان رو می بینن!

آقای دادگستر! یه موقع کامنت نذاریا ! دوستان اپلی منتظرند تا به شما موج منفی بدن!


amir

از اپل بیشتر از اینا توقع داشتن همه !!!!
استییییو کجاایی ؟!


به نظر من ایفون ۵ هیچ مشکلی جز نقشه نداره که اونم تو ای او اس ۷ حتما حل میشه. به هر حال اپل خیلی سر تر از سامسونگه. سامسونگ فقط یه تیکه پلاستیکه. من خودم اس ۳ دارم به یه ماه نکشید قاب پشتش یه عالمه خراش برداشت. درود بر اپل. سامسونگ هیچی نیست.


اون اتیش گرفتن اصلا ربطی به گوشی نداشت.چون از کابل غیر استاندارد استفاده کرده بود.اینا هیچ کدوم شایعه نیس.همه واقعیت هست که نشون میده اپل چقدر داره افول میکنه.اس3 رو ادم ول کنه این اشغال رو بخره؟؟


-10 رای

اینم از اپل که اینجوری حقیر شد تو دنیا.اپل هنوز مونده برند درست حسابی بشه.تا زمانی جابز بود خوب بود.ولی بعدش!!!اپل دورانت به پایان رسیده...ایفون5..جوک 2012!!


MSH

سایت هندی معرفی میکنی؟ این چیه دیگه ، یه سایت معتبر معرفی کن


کارامل

این هم از آخرین لیست اپل پرست‌های متعصب (و مسلماً بی‌فکر)!
Ali Tafreshi
Skylark
Kingpeyman
حسین
MoRa
رضا
کیارش
mehran
مورس
سيد مرتضي
پوریا
عارف
علی
Apple
❤ گربه مقلد ❤
WIND
سامسونگ دزد ایده ها
MIX
MR.Bean
meysam
Setvise
Mohamadgh
Danial-Apple
mohammad
کافیه ببینید کی توی آمار توی قرمز‌هاست!


Nader-Rafati.com

نقل قول نارنجی :حتماً ماجرای معروف آنتن‌گیت آیفون 4 را به خاطر دارید. مشکل باتری در به روز رسانی به iOS 5 را چطور؟

نارنجی چرا iPhone 5 رو با 4 مقایسه میکنی؟ بله! iPhone4 هم مشکل داشت ولی اینفدر هم نقاط قوت نسبت به گوشی های دیگه داشت که ضعفهاشو بپوشونه. آیا iPhone5 هم اینطوریه؟
iPhone4 یادتونه؟ بزرگترین Resulotion تو کل موبایل ها که تا 2 سال بعدش رقیب نداشت. کیفیت عکس برداری و فیلم برداری عالی نسبت به زمان خودش که رو کمتر گوشی میدیدیم. پردازنده 1ghz که زمان خودش فقط روی SE x10 بود که اصلا در صطح اپل نبود.
اینارو یادته؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا چی؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا iPhone 5 چقدر مزیت داره به s3 و oneX و Lumia 920 و... ؟؟؟؟؟؟
عیب های iPhone 5 به هیچ وجه با عیب های iPhone4 قابل مقایسه نیست با توجه به شرایط و رقباش !


,به خدا فکر میکردم ۴هسته ای میده بیرون من خودم طرفتار سامسونگم باسه همین دوست داشام یک گوشی خوب بده بیرون که سامسونگ هم دست بکار بشه ولی متاسفانه اپل خراب کرد


با سلام
من يكي از دوستداران پرو پا قرص اپلم ولي انگار اپل نمي فهمه كه يواش يواش داره اعتماد هوادارانش رو از دست ميده!!!
اعتمادي كه پس از سالها زحمت جابز بدست اومده متاسفانه اگر اپل همينجوري پيش بره فكر كنم سامسونگ طي پنج سال اينده جاي اپل رو بگيره البته اميدوارم اينجوري نشه ولي اپل در اين راه قرار داره متاسفانه
راه سقوطه محبوبيت !!!


دوست من شما مثه اینکه معرفی آیفون ۴ توسط استیو جابز با اون مشکل مفتضح آننن‌دهی رو فراموش کردی Smile


من خودم طرفداره دو اتیشه اپل هستم ولی با این ایفون5 که دارم میبینم اصلا یه جورایی از اپل زده شدم.گوشی بعدیم از سامسونگ یا اچ تی سی خواهد بود


ARAS

فکر نمیکنم این مسشکلها بخصوص سه تایه اول
که مشکلاتی کوچیکی نیستن


من اينو خريدم
خداييش بهتره one x هست
اين مورد ٥ هرچي ميگردم پيدا نميكنم


به نظر من اپل فقط در زمانی که استیو جابز سرپرست ان بود خوش می درخشید ولی الان................


واقعا که...
دیگه کم کم میگن اگه کسی وبلاگ درست کنه مخالف با ماده فلانه و فیلتر میکنن
خیلی بده این مشکلاتو داشته باشه
آدم 4 میلیون پول بده و ...


برلین در قطب جنوب شاهکاری از اپل بعد از استیو جابز ....


خیلی سوتی های داغونی دادن
.:::galaxy s III:::.


داداش با دلاری که از صبح از 3000 تومن شده 3400 تومن و معلوم نیست شب به کجا میریسه اینترنت میخوای چیکار؟؟؟


Arashtn

شکی نیست که اپل مثل همیشه این مشکلاتو برطرف میکنه البته نبود ادم ریز بینی مثل استیوجابز رو هم نباید فراموش کرد


RM

هر شرکتی ممکن اشتباه کنه ولی این اشتباهات در سطح اپل نیست اشکال کار از مدیریت سرچشمه میگیره وقتی آیفون 5 قبل از عرضه تو چند کشور تو ایران توی پایتخت دیده میشه این اشتباهات غیر عادی نیست ؟
البته خودم یکشنبه تو پایتخت دیدم ولی اینجا چیز دیگه ای نوشته :http://www.applestan.com/archives/22075


همین الان صرافی هستم
قیمت دلار 3390 تومان
خدا به داد مردم برسه


استییو جابز که مرد اپل هم مرد


آیفون زیر ذره بین توقع بالاست . هر چند بی نقص بودن محصولات اپل بلف تبلیغاتیه:}


mardin

من سايت نارنجي رو نميتونم بدون چيزلتر شكن باز كنم...
يعني هيچ سايتي بدون چيز لتر شكن باز نميشه!!!!


دلاليل اپل براي توضيح راحت خش دار شدن بدنه آلومينيوم آنودايزد به شدت غير منطقيه.
من به عنوان يه مهندس مكانيك كه چندين سال سابقه كار تو صنعت رادياتور رو دارم ميگم:
گريد آلومينيوم مورد استفاده در رادياتور ها اصطلاحاً سري 3000 هست كه هم خوش تراش هستن و هم در صورتي كه تكنولوژي پاشش رنگ پودي آيونايز شده مناسب باشه، چسبندگي خوبي رو به همراه مياره (همونطور كه رنگ رادياتور ها سالها دوام مياره و پوست پوست نميشه).
شركت اپل يا از گريد آلومينيوم مناسب استفاده نكرده يا از تكنولوژي رنگ مناسب كه البته با توجه به توليد آيفون در چين، هر دو مورد محتمل به نظر ميرسه.


بله همین الان دلار 3500 تومان شده...


RAINBOW

از یکی پرسیدند قیمت دلار چنده ؟ گفت : کی ؟ الان ؟ یا الان ؟


بهترین کار اینه که به ios6 آپدیت نکنید کلا نقص داره


TYPE 40 MKII TARDIS

من گیج شدم کدوم منبع گفته محصولات اپل خود درگیری دارن؟؟ =)))))
کاملا راست گفته !!


reza

ولی خداییش 4S در مقایسه با گوشی ها بی نقص ترین و بهترین گوشی و قیمت معقول


Microsoft Employe

با اون که از محصولات اپل خوشم نمیاد ولی اینا بیشتر تو چشم بودن اپل رو نشون میده مقاله کاملی بود ممنون از نویسنده
من بیشتر با اون برلین حال کردم کلی خندیدم:)
ولی هیچ چیز بی عیب نیست هیچ چیز
ولی این اپل بود که توقع رو برد بالا این اپل هست که میگه ما محصولی بی نقص وارد بازار خواهیم کرد و ...
بعضی از مشکلات مطمعنا با بروز رسانی برطرف میشه ولی موضوع خش و ... نه
اگه دوستدار اپل هستید باید برای بروز رسانی ها منتظر بمونید
موفق باشید


Pagesپربیننده ترین های ماه

تیم نارنجی

تمام حقوق برای نارنجی محفوظ است. ارجاع و استفاده موردی از مطالب در دیگر سایت ها و رسانه های الکترونیک تنها با ذکر نام نارنجی و درج لینک
به همان مطلب در نارنجی مجاز است. ذکر مطلب در رسانه های چاپی فقط با کسب اجازه قبلی مجاز است.

© 2007 - 2014 Narenji.ir

توسعه و میزبانی: پات شرق