شنیده‌هایی داغ درباره ویژگی‌های احتمالی اندروید 4.2 و استراتژی جدید گوگل برای گسترش خانواده نکسوس

دو روز پیش بود که در خبری، از معرفی اندروید 4.2 در یک همکاری مشترک بین گوگل و ال جی نوشتیم. حالا منابع موثق، خبرهای جالبی درباره امکانات احتمالی اندروید 4.2 و پیشرفت‌هایش نسبت به 4.1، و همین‌طور تغییرات در استراتژی کاری گوگل به منظور گسترش خانواده نکسوس داده‌اند. هر چند این موارد هنوز در حد شایعه هستند، ولی اطلاع از آنها خالی از لطف نیست.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شایعات جدید درباره «برنامه جدید نکسوس، مرکز شخصی‌سازی جدید برای اندروید، پروژه Roadrunner، و "به روز رسانی گوگل پلی، Google Now، و ویدیو پلیر اندروید"» را برای شما بیان کنیم. در باره هر یک از این موارد هم به طور جداگانه کنکاشی خواهیم داشت.


برنامه جدید نکسوس  

Google-Nexus-Logo-575x2271.jpg

  شایعه: همان‌طور که قبلاً هم در این مورد شنیده بودیم، با آمدن اندروید 4.2 زین پس هر تولیدکننده‌ای می‌تواند دستگاهی با برند نکسوس تولید کند و از آنجایی که مسئولیت آپدیت نکسوس‌ها با گوگل است، تولیدکننده‌ها باید به طور تنگاتنگ در رابطه با جزئیات سخت‌افزاری و تطابق نرم‌افزاری با گوگل همکاری نمایند. گفته می‌شود که برای تسهیل این مورد، اندروید 5 یک راه حل کارامدتر را ارائه خواهد کرد و ضمناً دستگاه‌های جدیدِ مشمول برنامه نکسوس، لزوماً نباید برند نکسوس را بر خود داشته باشند.

دستگاه‌های جدید بایستی یک سری الزامات اولیه را رعایت کنند؛ مواردی مانند عرضه همراه با نسخه خالص اندروید، داشتن قدرت سخت‌افزاری مناسب برای اجرای بازی‌های نکسوس، و پشتیبانی از کیف پول گوگل با NFC.

در واقع گوگل دو دلیل تازه برای ورود به دنیای نکسوس به کاربران خواهد داد. فروشگاه گوگل پلی با سرویس جدید پخش محتواهای رسانه‌ای گسترش خواهد یافت و بازی‌های اختصاصی نیز برای نکسوس ارائه خواهند شد. سرویس پخش جدید، از حافظه امن استفاده می‌کند و برای همین جاسوسی از محتواهای دریافتی توسط کاربر بسیار سخت‌تر خواهد شد. اما هنوز خبری از نوع یا منبع این محتواهای رسانه‌ای نداریم، با این حال به نظر تغییر بزرگی خواهد بود.


  کنکاش: شایعه عرضه دستگاه‌های متعدد الآن مدتی هست که شنیده می‌شود و خبر جدید هم در همین راستا قرار می‌گیرد. به نظر می‌رسد گوگل در حال تشویق تولیدکننده‌ها برای پیوستن به برنامه نکسوس است ولی این تصمیم، همچنان انتخابی خواهد بود و نه الزامی. اگر تولیدکنندگان الزامات اولیه را تدارک ببینند، می‌توانند جزئی از برنامه نکسوس شوند و به سرویس‌ها و ویژگی‌های جدید دسترسی پیدا کنند.

اما نکته جالب اینجا است که این الزامات، به نظر شبیه مواردی هستند که گوگل برای دسترسی به فروشگاهِ Play وضع کرده. یعنی این احتمال وجود دارد که تولیدکننده‌ها امکان انتخاب بین این دو مورد را داشته باشند؛ آنها یا می‌توانند تلفنی با "برند نکسوس" تولید و روانه بازار کنند یا اینکه تلفن‌های فعلی خود را که دارای الزامات مورد نظر گوگل هستند، برای پیوستن به برنامه نکسوس معرفی نمایند. جالب نیست؟ شاید تلفن شما هم بین آنها باشد!


مرکز شخصی سازی جدید برای اندروید  

keylimepie.jpg

  شایعه: گفته می‌شود که در اندروید 4.2 یک مرکز شخصی سازی جدید خواهیم داشت جایی برای تغییر زنگ، زبان، تصویر پس‌زمینه، و غیره به دلخواه کاربر. این مرکز، یک راه راحت خواهد بود برای اینکه کاربران برخی شخصی‌سازی‌های اولیه را اجرا کنند. دامنه انتخاب‌ها می‌تواند از طریق گوگل پلی افزایش هم بیابد. شاید این موارد را چیز خاصی ندانید ولی دو مورد جدیدی که در زیر می‌خوانید، دندان گیر هستند!

مورد اول، داشتن قالب‌های جدید (template) است که می‌توانند ظاهر کل آیکون‌های متحرک (که به تازگی معرفی شده‌اند) را در یک لحظه تغییر دهند، و مورد دوم فیلتر‌هایی است که هر یک می‌توانند ظاهر کل رابط کاربری را دچار تغییرات اساسی کنند.

با آمدن مرکز جدید شخصی سازی، تولیدکنندگان می‌توانند رابط کاربری اختصاصی خود را از طریق آن ارائه نماید ولی اصلاً مجبور به این کار نیستند. چرا؟ چون در چنین وضعیتی، وقتی گوگل اندروید را آپدیت می‌کند و یک تولیدکننده قادر نیست رابط جدید را منطبق بر آن ارائه نماید، کاربر می‌تواند دستگاه خود را به رابط کاربری خالص (رابط گوگل) تغییر دهد و تا زمانی که تولید کننده رابط خود را آماده نماید یا حتی تا بعد از آن، از رابط خالص گوگل استفاده کند.


  کنکاش: به وقوع پیوستن این شایعه، مساوی است با به واقعیت تبدیل شدن یک رؤیا. یعنی سر انجام این کار ممکن خواهد شد که گوگل برای تولیدکننده‌ها که معمولاً در ماراتون به روز رسانی سیستم عامل عقب می‌مانند، یک جایگزین ارائه نماید که به کاربران امکان دهد هسته سیستم عامل را بدون نیاز به معطل ماندن برای ارائه رابط کاربری تولید کننده، به روز رسانی نمایند.


پروژه جدید Roadrunner  

roadrunner.jpg

  شایعه: شنیده‌ها حاکی از یک برنامه ویژه برای بهبود عمر باتری است که به آن پروژه Roadrunner گفته می‌شود.


  کنکاش: هیچ جزئیاتی از این پروژه جدید در دست نداریم ولی به نظر می‌رسد گوگل قصد دارد در حرکتی مشابه با پروژه Butter در اندروید 4.1 که به روان شدن سیستم عامل اختصاص داشت، حالا با پروژه Roadrunner عملکرد تلفن‌های اندرویدی در مبحث مصرف انرژی را بهینه کند. اگر این واقعیت داشته باشد، باید به افتخار تیم اندروید گفت: میگ میگ!


گوگل پلی به روز می‌شود  

google-play-logo1111.jpg

  شایعه: در اندروید 4.2 گوگل پلی نیز به روز خواهد شد و امکاناتی نظیر جستجوی شخصی شده، تبلیغات انتخابی یکپارچه شده با مرکز آگاه‌سازی، گزینه‌های پرداخت بیشتر، و مبادلات مالی in-app به روشی آسان‌تر، در آن گنجانده خواهد شد.


  کنکاش: چیز خاصی در این باره نمی‌شود گفت، ولی چنین امکاناتی بیشتر معطوف کمک به توسعه دهنده‌ها هستند تا بتوانند درآمد خود را افزایش دهند. پس می‌توان گفت با این ویژگی‌ها، اندروید می‌تواند از نظر درآمدی برای توسعه دهندگان به جذابیت iOS شود که نکته‌ای کلیدی برای توسعه هر چه بیشتر اپلیکیشن‌ها است.


Google Now به روز می‌شود

google-now1.jpg

  شایعه: در اندروید 4.2 قابلیت Google Now به کمک کاربران خواهد آمد تا کار با عملکردهای مختلف دستگاه تسهیل شود. برای مثال می‌پرسید: «چطور بلوتوث رو فعال کنم؟» یا «چطور روشنایی صفحه نمایش رو تنظیم کنم؟» و Google Now شما را راهنمایی می‌کند؛ اینها به خصوص برای کاربران جدید، کمک دست خواهد بود.


  کنکاش: این هم غافلگیرکننده نیست. گوگل به ما وعده داده بود که Google Now را به روز رسانی خواهد کرد و انتظار اضافه شدن آن به ساختار داخلی سیستم عامل را داشتیم.


ویدیو پلیر به روز می‌شود  

Easy-Video-Player-Android-app-2.jpg

  شایعه: در اندروید 4.2 اپلیکیشن پیش فرض اندروید یک به روز رسانی اساسی دریافت خواهد کرد و API های جدید برای استفاده در سایر سرویس‌های ویدیویی هم در اختیار توسعه دهنده ها قرار می‌گیرد.


  کنکاش: می‌شود به شایعه آخر، این را اضافه کرد که احتمالاً به روز رسانی ویدیو پلیر، جزئی از یک سرویس چند رسانه‌ای بزرگتر و وسیع‌تر خواهد بود که گوگل به زودی آن را معرفی می‌کند.لطفاً در نظر داشته باشید که هر چند منبع بسیار قابل اعتماد است ولی بهتر است فعلاً این حدسیات را از شایعه فراتر نبریم. با این حال برخی از موارد اشاره شده آنقدر دقیق هستند که بعید است کسی آنها را سر هم کرده باشد.

نکته اصلی این است که گوگل در حال اجرای تغییرات اساسی در برنامه نکسوس و البته هسته سیستم عامل اندروید است. برخی از تغییرات آنقدر بزرگ هستند که نمی‌شود با اطمینان گفت در نسخه 4.2 ارائه خواهند شد و ممکن است برای اندروید 5 نگه داشته شوند. شاید هم فقط مختص اندروید 4.2 اختصاصی دستگاه‌های برند نکسوس باشند، و سپس در اندروید 5 به سایر دستگاه‌ها بیایند.

برنامه جدید نکسوس این گمانه زنی را تقویت می‌کند که گوگل دارد پاهایش را آرام آرام توی یک کفش می‌کند و می‌خواهد کنترل بیشتری بر اندروید داشته باشد. هر چند برنامه جدید نکسوس انتخابی خواهد بود، ولی به احتمال زیاد وقتی کاربران آرام آرام مزیت‌های یک دستگاه نکسوسی را دریابند، کمپانی‌های سازنده نیز کم کم به گرایش آنها پاسخ مثبت خواهند داد و به برنامه نکسوس روی خوش نشان می‌دهند.

به زودی شما را با خبرهای جدید در این باره همراهی خواهیم کرد. نارنجی باشید.
بحث و نظرات

Mahdi

گوگل به اندازه کافی عاقل و دانا هست که بدونه با چه شرکتی کار کنه . ولی ادم غصه میخوره به خاطر این تحریم ها از بعضی امکانات گوگل که به زندگی ما کمک شایانی میکنه نمیتونه استفاده کنه .( گوگل پلی)


Amin

به نظرم گوگل با این کار قصد داره از حداکثر پتانسیل سایر شرکت های موبایل برای بالا کشیدن خودش استفاده کنه...


میلاد

"منظور من اینه که سامسونگ در شان گوگل دوست داشتنی نیست"
نظر من اینه که این یک حرف بچه گانه است که اگر گوینده کمی در موردش فکر میکرد میدید هیچ پایه اساس مبتنی بر دانشی نداره. الان سامسونگ شریک تجاری اول گوگل موبایل هست و این 2 بدون وجود هم احیانا دچار مشکل اساسی میشوند. در حال حاضر سامسونگ تنها شرکتی هست که توانسته برندی قابل رقابت با اپل در بازار گوشی ایجاد کنه (سری گلکسی) در شرایطی که میبینید نوکیا با اون همه سابقه در جا انداختن برند لومیا همچنان دچار مشکل هست.
اگر هم احیانا اساس صحبتتون همون بحث یخچال و جارو برقی هست که من با نوشتن چند خط بالا وقت خودم رو تلف کردم.


گوگل

این بخش
مرکز شخصی سازی جدید برای اندروید
فوق العاده میشه...آپدیت عالی به آخرین ورژن اندروید...معرکه است


4.1 برای s3 امده


میلاد

حاجی آپدیت اومده ولی به مرور برای کشورهای مختلف میاد. الان من میدونم مالزی اومده. اتفاقا این دفعه سامسونگ از اولینها هست در اراثه آپدیت. یه ذره صبر داشته باش.


ببخشید شما چند سالتونه ؟


Bar_Code

دوست عزیز جناب شوالیه! خیلی معذرت میخوام ولی شما اومدی اینجا جو رو متشنج کنی!

من خودم اچ تی سی وان ایکس داشتم. خدائیش اچ تی سی گند زد با این گوشیش! (با عرض معذرت از کلیه دوستان)

من که فروختمش! (البته 2 ماه پیش) به دلایل زیر:
1. پردازندش 1.5 گیگاهرتز با معماری 40 نانومتری بود و داغ میکرد که خب خیلی تو ذوق میزد.

2. باید تقریبا 4 تا 5 ساعت بشینی و به گوشی زل بزنی تا شارژ باتری به 100 درصد برسه. (واقعا کلافه میشدم)

3. با هر نوع بازی سازگار نبود و من این عیب رو از پردازندش میدیدم.

4. بیشتر اوقات با سیمکارت درگیر بود و میرفت روی حالت offline.

با گرم شدن بیش از حد مخصوصا اطراف دوربین این گرما به صفحه نمایش انتقال پیدا میکرد و داغ میشد.
پس دوستان مطمئن باشید زردی صفحه نمایش اکثر گوشی های وان ایکس بخاطر همین گرماست!
پس باید هر 20 دقیقه که با گوشی کار میکردم 10 الی 15 دقیقه بهش استراحت میدادم که موقع بازی کلی حالگیری بود!

اگه این اشکالاتی که من میگم به فرض الکی باشه و شما فکر کنید من دارم وجهه وان ایکس رو خراب میکنم شرکتش چه دلیلی داشته که اومده وان ایکس پلاس ( + OneX) تولید کرده؟؟ خود این عبارت داره نشون میده وان ایکس مشکل داشته و اینو در راستای بهبود نسل قبلی داره تولید میکنه!

دوست عزیز! حالا خودت قضاوت کن ببین کی آبروی اندروید رو برده


سید رضــا

آندروید نسخه ی تقلبی ios؟؟؟!!! حالا خوبه که اپل داره فرت فرت از رو آندروید کپی میکنه، ناتیفیکیشن، لایو والپیپر و مواردی دیگر. به همین خیال باش که اون گوشی برترین گوشیه جهان باشه با اون کیفیت ساخت بدنه ی افتضاحش و اون اشکالات فاحشش، تو برو با همون آیفون جدیدت حال کن، تو هنوز معنای امکانات و آزادی عمل رو نمیدونی.....


#WinnerTakesEarth

اره سامسونگ آبروی اندروید رو برده برای همین پرفروش ترین گوشی های اندرویدی رو می زنه
برای همین گوگل گوشیش رو داد سامسونگ بزنه در واقع اولیش رو داد htc دید داره آبروش می ره بعدیش رو داد سامسونگ
متاسفانه هنوز اطلاعاتت کامل نیست دوست عزیز


Bar_Code

سامسونگ هزار مدل گلکسی داره قبول! ولی کدومش تا حالا این مشکلات رو داشته؟؟؟

من دارم میگم وان ایکس عیب و ایراد داشت اونم نه یکی دوتا!
شما داری در جواب بنده از تنوع محصولات میگی؟؟؟

بعدشم شما انگار کلا معانی و مفهوم محصولات رو نمیدونی! هیچ شرکتی بی دلیل اسم واسه گوشی نمیذاره!

جعبه کمکهای اولیه دیگه تقریبا توی همه خونه ها گیر میاد و روش یه علامت + خورده! این علامت بمعنی بهبود یافتن و درمانه

همین علامت برای وان ایکس جدید بکار رفته! پس مطمئن باش گوشی قبلی مشکل داشته!

در ضمن فکر کنم جنابعالی توی بازار One XL رو دیده باشی که میتونه یه جورایی به قول شما آپگرید وان ایکس باشه!
دیگه دلیل نداره شرکتی دوباره هزینه کنه واسه آپگرید


ترول

بله سنس واقعا عالیه و نتها رابط کاربری هست که میتونه با سیمبین تو هنگ کردن رقابت کنه!!!


از اسمش پیداس هنوز تو فضای بازی های نئو گانگ مونده ....احتمالا 10-13 سالشه !


Reza-Tech

شوالیه من نمیدونم تو واس چی این حرفا رو میزنی؟ از این که گوگل و اندروید دارن خیلی سریع پیشرفت میکنن و ای او اس به گردشم نمیرسه میسوزی یا چیز دیگه.
گوگل اندروید رو روز به روز پیشرفت میده ولی ای او اس خیلی دیر پیشرفت میکنه.


عزیز دلم 4.1 برای s3 اومده ولی از لهستان شروع شده برای تو که تو منطقه خاورمیانه هستی 2 ، 3 هفته ای طول میکشه که بیاد


"سنس htc رو نگاه کنید ، کیفیت و زیبایی و قدرتش رو ببینید" تو چی قدرت داره که تاچ ویز سامسونگ نداره . احتمالا شما معنی قدرت رو در شکل ظاهر میبینی


دوستان اندرویدی تمومش کنید یه اپلی سر میرسه آبرومون میره...گوشی های قبلی رو بیخیال.. اندروید یکپارچه رو بچسبید.. viva google


از فردا Smile


وبگرد کوچولو

دوستان عزیز برای دانلود اپلیکیشن های اندروید توسط کامپیوتر شخصی این پست یک پزشک رو مطالعه بفرمایید :
http://1pezeshk.com/archives/2012/07/download-android-apps-apk-files-from-google-play-on-pc.html#axzz28WtAKe98
و برای دانلود مستقیم از خود گوشی اندرویدیتون میتونید این پست رو از فروم gsmbax مطالعه بفرمایید.


سید رضــا

لایو والپیپر مثه اینکه به گفته ی کمیلاد اپلی تو نسخه ی 6 اضافه شده، من از روی حرف اون آقا گفتم.


Nader-Rafati.com

آره عزیز توی یک سال از ios4 به 5 و بعدش هم بعد از چند ماه ios6. منظور از بالابردن ناگهانی 2 ورژن بود با اینکه تغییرات اونقدرها واضح نبود.


-15 رای

خدا این سامسونگ رو لعنت کنه , گوشی میلیونی گلگسی اس 3 خریدم بعد هنوز آپدیت 4.1 نیومده
سامسونگ خیر نبینی


پس معلومه که گلگسی اس 3 نداری که این حرف رو می زنی , داداش اگر اومده بود من هر روز روی دکمه آپدیت گوشیم کلیک نمی کردم . اون خبر رو نارنجی داد درسته ولی هنوز بصورت رسمی و جهانی نداده و نمی شه آپدیت کرد.

سامسونگ خدا لعنتت کنه ازت راضی نیستم


-19 رای

رضا جون IOS چیه دیگه ؟ من خودم طرفدار اندرویدم شدید ،از زمان دیزایر و نکسوز وان با اندروید دارم کار میکنم الان هم با بقیه ش ، منظور من اینه که سامسونگ در شان گوگل دوست داشتنی نیست ، و این کار گوگل که قراره نکسوز با برند های دیگه هم ساخته بشه واسه من یه رویاست مخصوصا htc و موتورولا و سونی ،سوء تفاهم برطرف شد آیا ؟


-14 رای

منم وقتی باهاش کار کردم خیلی نظرم راجع بهش تغییر کرد ،فک میکردم فقط طراحی و جنس بدنه اش افتضاحه اما دیدم اوه اوه تاچ ویز و نگا ،این که خیلی بدتر از بدنه ی پلاستیکیشه ،تاچ ویز خدایی آبروی اندروید رو برده ،اما سنس htc رو نگاه کنید ، کیفیت و زیبایی و قدرتش رو ببینید ،تفاوت را احساس کنید


-12 رای

Live Wallpaper چه ربطی به iOS داره ؟؟ همینجوری فقط خواستی یک حرفی زده باشی!!

تازه گوگل داره می رسه به اپل سال ۲۰۰۷ که باید روی دستگاه کنترل داشته باشه و تازه فهمیده که اندروید از دست خارج شده و سعی می کنه که یک جورایی جمعش کنه !


-14 رای

صحبت های شما رو من تاثیر گذاشت و به این نتیجه رسیدم که اونی که آبروی اندروید رو برده سامسونگه که باز
در ضمن وان ایکس پلاس هم مثل سنسیشن ایکس ای یه آپگرید ه ، سامسونگ هم پشت سر هم داره گالکسی میده انقد زیادن اسمشون یادم رفته ،این که دلیل نشد


-18 رای

شما خیلی صحبت هات بزرگانه بود آورین ،اما وقتت رو تلف کردیییی Smile


بی سواد شوالیه معبد سلیمان ربطی به بازی نداره ،مطالعه کن یجا حرف میزنی تو جمع بهت کر کر نخندن Smile


-20 رای

حالا یه سوالی ،شما آقای بارکد و شما آقای آی گلکسی ،چرا گریه میکنید ؟ حرص نخورید دوستان زشته جلو جمع Smile


-11 رای

سایت شماست ؟ پس آزادی بیان چی میشه ؟


-13 رای

آخی ،تو هنوز با سیمبین کار میکنی ترول ؟ گناه داری که آخی Smile


-15 رای

سوال بعدی


به اميد بهتر شدن سيستم عامل محبوب اندرويد و البته كيفيت ساخت بالاتر دستكاههاي اندرويدي .ء


يا حسين (ع)

من هنوز برام سواله چرا در خيلي از زمينه ها اس٣ (مخصوصا بنچ مارك) كاهش داشته درنسخه جلي بين- ممكنه مچ نبودن سيستم عامل با سخت افزار باشه ؟ يه دليل ديگه داره؟ چو عقل مي گه بايد استفاده از سخت افزار بالا بره. كسي دليلش رو مي دونه؟


واقعا اگه هر سال تمام شرکت های مطرح مثل سونی ، سامسونگ ، HTC و ... یه نکسوس بزنن خیلی عالی میشه ، هم انتخاب مشتری و تنوع بیشتر میشه و هم کسایی که رو یه برند خاص تعصب دارن هم به سمت نکسوس میان .


اینطور که اندروید پیش میره تا چند یال آینده ios جلوش زانو میزنه ...


-15 رای

یعنی دیگه نکسوز فقط یک تکه پلاستیک نیست ؟ نکسوز خوشگل هم میاد به بازار ؟


Mr. torab

ما نکسوس میخوایم یالا


IOS همین الان هم جلو اندروید زانو زده....
خدا بیامرز استیو جابز حرسش درومده بود که نمی تونه جلو اندروید وایسه گفت می خوام نابودش کنم.آما اشتباه کرد IOS داره نابود میشه....


قدم نهائي گوگل: تسلط بي چون چرا بر بازار نرم افزار جهان...


استفادهاز پلاستیک نامرغوب در گلکسی و الهام گرفتن از طبیعت Smile


Majid

آفرین به پیشرفت گوگل؛ آفرین

من یه ساله میخوام یه گوشی توپ بگیرم ولی هرکدوم یه یه معایب و مزایایی داشتن. مناظرم اولین نکسوزی که اومدو بگیرم
موفق باشین


Recep İvedik

با تشکر از گوگل و سایر دست اندرکاران که زیاد حرف نمیزنند ولی زیاد زحمت می کشند!


king of dark

من به اعتقادم گوگل طي يك برنامه ٥ ساله با استفاده از موتورولا نرم افز وسخت افزا اختصاصيخودش رو خواهد داشت ! يه جورايي مثل اپل


این کار باعث میشه که شرکت های سازنده گوشی بیشتر به طرف سیستم عال اندروید سوق پیدا کنند تا ویندوز


خیلی خوبه...گوگل واقعا داره عالی کار میکنه.
سیاستاش تو حلقم.


طرفدار منطقی

ﺑﺎﻻﺧﺮﻩ ﮔﻮﮔﻞ ﻫﻢ ﺑﻪ اﻳﻦ ﻧﺘﻴﺠﻪ ﺭﺳﻴﺪ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺧﻮﺩﺵ ﻣﺴﻴﻮﻟﻴﺖ اﭘﺪﻳﺖ و اﭘﮕﺮﻳﺪ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻋﻬﺪﻩ ﺑﮕﻴﺮﻩ و اﻳﻦ ﺧﻴﻠﻲ ﺧﻮﺑﻪ ﻣﻦ ﺑﻌﺪ ﺧﻴﻠﻲ ﻫﺎ ﻛﻪ اﺯ اﻧﺪﺭﻭﻳﺪ و ﺟﺎﻭا ﭼﻴﺰﻱ ﻧﻤﻲ ﺩﻭﻧﻨﺪ ﺧﻴﻠﻲ ﺭاﺣﺖ اﭘﺪﻳﺖ ﻣﻴﮕﻴﺭﻧﺪ و ﺣﺮﻓﻪ اﻳﻲ ﻫﺎ ﻫﻢ ﻣﻲ ﺗﻮﻧﻨﺪ ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﺭام ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻛﻨﻨﺪ و ﻧﺼﺐ ﻛﻨﻨﺪ ﻓﻘﻄ اﻣﻴﺪﻭاﺭﻡ اﻳﻦ ﮔﻴﻒت ﻛﺎﺭﺕ ﻫﺎﻱ ﮔﻮﮔﻞ ﺯﻭﺩﺗﺮ ﺩﺭ ﻫﻤﻪ ﺟﺎ ﻋﺮﺿﻪ ﺑﺸﻪ و ﻣﺎﻳﻜﺮﻭﺳﺎﻓﺖ ﻫﻢ اﻳﻦ ﺭﻭﺵ ﺭﻭ ﺩﺭ ﭘﻴﺶ ﺑﮕﻴﺮﻩ ﻭاﺳﻪ ﺑﺎﺯاﺭ ﻫﺎﻳﻲ ﻣﺜﻞ اﻳﺮاﻥ ﻛﻪ ﻛﻼ ﺗﺤﺮﻳﻤﻪ.


سید رضــا

عجب برنامه ای داره گوگل، با این کار هر کسی میتونه یک دستگاه نکسوسی با برند مورد علاقه ی خودش و پشتیبانی قوی گوگل داشته باشه و نگران آپدیت هاشم نباشه. من که خیلی ذوس دارم که یه دستگاه نکسوسی با برند سونی داشته باشم. این یکپارچه سازیشم اگه عملیبشه فوق العاذه میشه. ببنید گوگل تو اپدیت های کوپیکش چقد تغییرات توی هسته و امکانات جدید اضافه مبشه ولی ios یه نسخه بالا رفته بخاطر همگام ساری بیشتر با فیس بوک و نقشه ی درب و داغون و....


برای منی که ظاهر از هر چیزی مهم تره چیزی که اندروید رو جذاب و غیر قابل چشم پوشی میکنه شخصی سازی بی نظیرشه طوری که من الان با نکسوس خودم هر وقت بخوام با لانچر ها و یا کاستوم رام ها مختلف میتونم شکل ویندوز فون یا ایفون رو دقیق به همون شکلشون در گوشیم پیاده کنم آزادی اندروید به شما اجازه میده در تمام اجزا و ویژگی های سیستم عامل طبق سلیقه خودتون دست کاری کنید(از دستکاری در آیکون ها و عوض کردن شکل آیکون های سیگنال باطری رنگ و چینش اونا و میلیون ها تم بگیر تا دستکاری در سخت افزار گوشی اورکلاک سی پی یو اسپیکر گوشی برای بالا بردن صدای اون و هزاران مورد دیگه)روان بودن این سیستم عامل با اندروید 4 فوق العاده شد و با 4.1 وحشتناک از قدرت این سیستم عامل همین بس که در هیچکدوم از سیستم های دیگه نرم افزار اختصاصی برای استفاده از س.ا.ک.س و HTTPS در گوشی به طور مستقیم نیست ولی در اندروید با یه نرم افزار و یوزر و پسورد حتی با کیفیت تر از ویندوز کانکت میشید ..دارای هزاران ویژگی که مختص به این سیستم عامله که اونو به پر کابرد ترین سیستم عامل فعلی جهان تبدیل کرده و در اینجا از حوصله کامنت خارجه توضیح امتیازات و ویژگی هاش


Pages

پربیننده ترین های ماه

تیم نارنجی

تمام حقوق برای نارنجی محفوظ است. ارجاع و استفاده موردی از مطالب در دیگر سایت ها و رسانه های الکترونیک تنها با ذکر نام نارنجی و درج لینک
به همان مطلب در نارنجی مجاز است. ذکر مطلب در رسانه های چاپی فقط با کسب اجازه قبلی مجاز است.

© 2007 - 2014 Narenji.ir

توسعه و میزبانی: پات شرق